Gmina Grzmiąca

Gmina
GRZMIĄCA

woj. ZACHODNIOPOMORSKIE - pow. SZCZECINECKI


Spotkanie z Joanną Papuzińską
10.06.2008

W dniu 10 czerwca 2008 r. w sali widowiskowej w Grzmiącej odbył się cykl spotkań dzieci szkół podstawowych z pisarką Joanną Papuzińską-Beksiak.
Joanna Papuzińska urodziła się w 1939 r. w Warszawie. Prozaik, poetka, krytyk literacki, pracownik naukowy, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Zarządu Polskiej Sekcji IBBY oraz redaktor naczelna miesięcznika „Guliwer”.
Wydała zbiorki poezji i wierszowane opowieści, m.in. „Pims, którego nie ma”, „Nasza mama czarodziejka”, „Ściana zaczarowana”, „Agnieszka opowiada bajkę”, „Czarna łapa”, „Wędrowne wierszyki”, „Uśmiechnięta planeta”, „Jesienna przygoda”, „Wędrowcy”, „Czarna jama”, „Stare i nowe wierszyki domowe”.
Jest również autorką trzyczęściowej opowieści dla najmłodszych: "Rokiś, a gdzie ja się biedniuteńki podzieję", "Rokiś wraca, Rokiś" i "Kraina dachów".
W 1994 r. opublikowała autobiograficzne wspomnienia z lat wojny i pierwszych lat odbudowy stolicy „Darowane kreski”. Jest także autorką licznych prac teoretycznych z zakresu czytelnictwa, bibliotekoznawstwa i literatury dla dzieci.

kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć

powrót do Aktualności