Gmina Grzmiąca

Gmina
GRZMIĄCA

woj. ZACHODNIOPOMORSKIE - pow. SZCZECINECKI


„Jak karnawał, to karnawał …”
10.02.2014

„Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na sali.”
(Edyta Kowalska)


W czwartkowe popołudnie, 6 lutego, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie – bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, wróżek, kowbojów, spidermenów, rycerzy, piratów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i znanych utworach dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami.

Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił pan Krzysztof Tomaszewicz (jeden z założycieli zespołu Talisman), który nie pozwolił się nudzić. W tak wesołej i przyjemnej atmosferze chwyciliśmy się wszyscy za barki, zrobiliśmy duży pociąg i zaczęliśmy wspólnie tańczyć w rytm prezentowanej nam muzyki. Wirowaliśmy w prawo, w lewo, do góry i do dołu, podskakując, przytupując przy tym wesoło. Wszyscy świetnie się bawili, czego dowodem były śliczne wypieki na buźkach. Zabawę taneczną urozmaicały ciekawe konkursy, w czasie których śmiechu było co nie miara.

W chwilach odpoczynku można było skosztować różnych smakołyków w szkolnej kawiarence, która została zorganizowana przez Radę Rodziców. Tradycyjnie w sklepiku SKO mogliśmy zaopatrzyć się w napoje, chipsy, gumy lizaki i różnego rodzaju słodkości. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.

Michał Grzegorski i Norbert Krawczyk – uczniowie klasy V

powrót do Aktualności