Gmina Grzmiąca

Gmina
GRZMIĄCA

woj. ZACHODNIOPOMORSKIE - pow. SZCZECINECKI


Możemy pomóc wywalczyć pieniądze na plac zabaw w Nosibądach
17.03.2014

Stowarzyszenie „Nasze Nosibądy” walczy o pieniądze na modernizację placu zabaw i remont świetlicy. Życie toczy się ty swoim rytmem, ludzie zmagają się ze swoimi problemami, ale ostatnio potrafią się skrzyknąć i wspólnie zrobić coś dla siebie. – Mamy w we wsi plac zabaw, ale nieco już leciwy – mówi Katarzyna Jezierska ze Stowarzyszenia „Nasze Nosibądy”, która mówi, że jej pociechy mają własny plac zabaw, z którego korzystają także po sąsiedzku inne dzieci. Przydałoby się jednak miejsce zabaw ogólnie dostępne. Tak narodził się pomysł zgłoszenia do konkursu „To dla mnie ważne”, który finansuje Fundacja Aviva.

W wielkim skrócie polega on na tym, że autorzy zwycięskiego projektu – głosują internauci - otrzymają pieniądze na jego realizację. – Nie można się poddawać, nigdy i denerwuje mnie, gdy ktoś mówi, że lider ma 11 tysięcy głosów, a my kilkaset – mówi pani Katarzyna. – Nie można oglądać na innych, tylko robić swoje, jeżeli nie uda się tym razem, to następnym na pewno. Jak każdy z nas sam kliknie na stronie i namówi znajomych, a oni swoich znajomych, to damy radę. A na pewno wyniknie coś pozytywnego dla wszystkich.

Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Wsi Nosibądy „Nasze Nosibądy” działa od 2009 roku dzięki aktywności młodzieży, rodziców , wolontariuszy i nauczycieli. Zaangażowanie ich jest tak silne , że poświęcają swój wolny czas na prowadzenie nieodpłatnych zajęć artystycznych i sportowych dla dzieci, organizują spotkania i festyny. - W innych miejscowościach nowoczesne place zabaw są standardem – mówi pani Katarzyna. - To na nich niejednokrotnie dzieciaki mają pierwszy kontakt z rówieśnikami, co z pewnością dobrze wpływa na przystosowanie się do życia w społeczności przedszkolnej, szkolnej a następnie w życiu dorosłym. Chcemy, aby w Nosibądach powstało takie miejsce do zabawy.

W odnowionej świetlic chcą utworzyć Dziecięcy Klub Sportowy Sportacus. - Potrzebujemy funduszy na zakup sprzętu sportowego i zagospodarowanie świetlicy – mówi Katarzyna Jezierska. Mieszkańcy Nosibądów walczą o 35 tysięcy złotych, możemy im pomóc – wystarczy kliknąć w link poniżej i zagłosować!

https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,853,radosne-dziecinstwo.html

powrót do Aktualności