Gmina Grzmiąca

Gmina
GRZMIĄCA

woj. ZACHODNIOPOMORSKIE - pow. SZCZECINECKI


Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki
04.11.2014

W październiku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej naszej szkoły. 31 października 2014 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Takie święto nie mogło odbyć się bez obecności honorowych gości. Z prawdziwą przyjemnością powitaliśmy Wójta Gminy Grzmiąca – pana Krzysztofa Sysko, Dyrektora – panią Alicję Trzaskowską, nauczycieli szkoły, uczniów, rodziców oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Dzieci z klasy pierwszej zdawały egzamin, prezentując swoja wiedzę i umiejętności w Królestwie Szkołolandii. Przeobrażenia w pełnoprawnych uczniów dokonali „Król i Królowa” oraz ich gwardziści (w tę rolę wcielili się uczniowie klasy VI).

Po złożeniu ślubowania dzieci – pięknie wystrojone w stroje galowe, w biretach wystąpiły na środek, aby Pani Dyrektor ołówkiem pasowała ich na uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Agnieszka Kucharska, klasa V

powrót do Aktualności