Gmina Grzmiąca

Gmina
GRZMIĄCA

woj. ZACHODNIOPOMORSKIE - pow. SZCZECINECKI


Umowa na remont kościoła w Czechach podpisana
08.12.2014

W piątek 5 grudnia 2014 r. w Szczecinie ks. proboszcz Tadeusz Liman podpisał umowę z Samorządem Województwa na realizację projektu pt.: „Remont dachu i elewacji budynku kościoła filialnego p.w. Matki Bożej Królowej Polski w miejscowości Czechy”.

W ramach zadania, którego realizację przewiduje się na 2015 rok, mają zostać wykonane badania mykologiczne i laboratoryjne elementów drewnianych, ścian i użytych materiałów, renowacja pokrycia dachowego i konstrukcji dachowej, wykonanie orynnowania i korytek ściekowych, renowacja naświetla i schodów drzwi frontowych, renowacja zamurowanych drzwi zewnętrznych i schodów do zakrystii, renowacja okna zakrystii i zewnętrznych parapetów okiennych, konserwacja stolarki okiennej, renowacja ceglanej elewacji i naprawa instalacji odgromowej.

Całkowita wartość projektu to ponad 218 tys. złotych, a wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 144 145 złotych.

Dodajmy, że wniosek na inwestycję w Czechach został przygotowany z dużą pomocą pracowników Urzędu Gminy Grzmiąca i złożony do Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania ”Partnerstwo Drawy”. Projekt będzie realizowany w ramach działania 413 ”Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadającym warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.powrót do Aktualności