Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Powitanie wiosny

21 marca to od dawna kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, oficjalnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach i na holu szkolnym pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice. O godzinie 10:45 uczniowie klasy VII powitali wszystkich uczniów na holu szkolnym oraz wysłuchaliśmy piosenki „Wiosenne porządki” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego im uczniów klas I – III. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Uczniowie klasy V, VI i VIII przygotowywali wiosenne kanapki, które były kolorowe i smakowały wyśmienicie bo wiadomo „Śniadanie daje moc”.

Natomiast uczniowie klasy VII wykonali wiosenną sałatkę. W tym samym czasie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – IV zajmowali się wykonywaniem makiety Marzanny, kolorowaniem ilustracji przedstawiających Panią Wiosnę oraz składaniem puzzli. Bliżej już godziny 12:00 młodsze dzieci udały się na ciepłą kiełbaskę. Natomiast uczniowie klas V – VIII wykonywali prace konkursowe „Makieta Wiosny”. Komisja konkursowa przyznała I miejsce klasie V, II miejsce – klasa VII i III miejsce – uczniowie klasy VI i VIII. Po przyznaniu nagród starsi koledzy i koleżanki również udali się na ciepłą kiełbaskę. I tak zakończył się pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole! Pogoda nam dopisała, nie nudziliśmy się tego dnia w szkole. Okazało się, że Dzień Wagarowicza można niebanalnie spędzić w murach szkoły. Słowem – pierwszy Dzień wiosny był wesoły i ten nastrój udzielił się wszystkim na długi, długi, długi … czas.

 

Samorząd Uczniowski

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (29)

Banery/Logo