Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Światowy Dzień Wody

W dniu 22 marca 2022r. uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie obchodzili po raz pierwszy Światowy Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie. Chętni uczniowie klasy V i VII wykonali plakaty promujące Światowy Dzień  Wody , oszczędzanie wody, informacje o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. W ramach niniejszej akcji uczniowie na zajęciach matematyki rozwiązywali zadania związane z zamianą ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne i procenty oraz interpretacją ułamków zwykłych.

Uczniowie, którzy wykazywali się na zajęciach dużą aktywnością otrzymywali po butelce wody mineralnej. Uzupełnieniem tej akcji była prezentacja multimedialna podejmująca m. In. następujące tematy: właściwości wody, jej znaczenie, obieg wody w przyrodzie, zanieczyszczenie wody, występowanie wody w przyrodzie, oczyszczanie i ochrona wód.

Myślę, że podjęte działania tego dnia w naszej szkole uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastąpił nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!

 

Beata Laube

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (30)

Banery/Logo