Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem

Wczoraj podczas XXXV sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom w ramach projektu „Zwiększenie gęstości sieci stacji meteorologicznych w Województwie Zachodniopomorskim”.
Mamy dobre wieści dla rolników Gmina Grzmiąca znalazła się na liście jednostek z dofinansowaniem w wysokości 50 tys. złotych na zadnie polegające na posadowieniu stacji meteorologicznej w miejscowości Lubogoszcz, która pomoże w bardziej precyzyjny sposób określać m.in. susze rolniczą.
Pomoc finansową na realizację tego zadania deklaruje również Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie.

Na tej samej sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego została także podjęta uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom - laureatom konkursu „Granty sołeckie 2022”.

W gronie szczęśliwców znalazły się Sołectwa:

  • Krosino z zadaniem pn. „Montaż oświetlenia solarnego w miejscowości Krosino”;
  • Przystawy z inwestycją pn. „Wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy”.

Na realizację powyższych projektów Gmina Grzmiąca otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. złotych po 15 tys. na każde z sołectw.

Gratulujemy Sołtysom i życzymy powodzenia w realizacji inwestycji!

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo