Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Kolejne środki finasowe trafią do Gminy Grzmiąca !

Wczoraj (25 sierpnia 2022 r.) w Urzędzie Gminy Grzmiąca odbyło się podpisanie umów w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2022”.

Z ramienia województwa umowy parafował Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Gminę Grzmiąca reprezentowała Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk oraz Sołtysi nagrodzonych Sołectw Agnieszka Misztal - Sołectwo Przystawy i Stanisław Kurek - Sołectwo Krosino.

W Sołectwie Przystawy mieszkańcy zdecydowali, że zostanie wymienione pokrycie dachowe w budynku świetlicy wiejskiej z papy na blacho dachówkę, natomiast w Krosinie posadowionych zostanie 6 nowych lamp solarnych , które poprawią bezpieczeństwo na cmentarzu oraz wzdłuż ulicy Rzecznej.

Na realizację powyższych projektów Gmina Grzmiąca otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. złotych po 15 tys. zł na każde z sołectw.

Podczas spotkania została również zawarta umowa na budowę stacji meteorologicznej na terenie gminy Grzmiąca w miejscowości Lubogoszcz.

Na ten cel z budżetu województwa zachodniopomorskiego gmina otrzyma pomoc finansową w wysokości 50 tys. złotych.

Swoje wsparcie zadeklarował również Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Zachodniopomorska Izba Rolnicza.
Realizacja inwestycji jest odpowiedzią na potrzeby naszych rolników, ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki klimatyczne budowa stacji pomoże w bardziej precyzyjny sposób określać m.in. susze rolniczą.


Piszą o nas:

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo