Potrzebujący z gminy otrzymali pomoc

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2017

Przewodniczący Ewangelicznego Związku Braterskiego w R.P  – St. Prezbiter Ludwik Skworcz to człowiek, który od lat angażuje się w akcje charytatywne, spiesząc z pomocą tym, którzy potrzebują jej najbardziej. W sposób szczególny jego sercu bliskie są dzieci.

Święta Wielkiej Nocy to czas wyjątkowy, kiedy powinniśmy dostrzec drugiego człowieka. Ludwik Skworcz, jak zwykle pamiętał o najuboższych.  Ewangeliczny Związek Braterski w Szczecinku otrzymał od swoich współwyznawców z Niemiec 150 kartonów odzieży i pościeli. Aż 80  z nich zostało przekazane na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej. Większość z tych rzeczy została przekazana najbardziej potrzebującym takiego wsparcia mieszkańcom gminy, podczas wydawania bezpłatnej pomocy żywnościowej.

W tym miejscu należy wspomnieć, że  Ewangeliczny Związek Braterski, nie od dzisiaj, wspiera naszą gminę, przekazując oprócz odzieży również paczki dla dzieci, szczególnie w okresach przedświątecznych.  To, że to wsparcie trafia akurat do nas zawdzięczamy pani Katarzynie Oleś, która zwróciła się, kilka lat temu, do Związku o takową pomoc. 

Serdecznie dziękujemy Ludwikowi Skworczowi za dotychczasowe wsparcie!

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (9)