„Ja w internecie” - bezpłatne szkolenia!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 stycznia 2019

Loga

Gmina Grzmiąca zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Ja w internecie - Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Szkolenia mają na celu podniesienie świadomości i kompetencji użytkowników internetu w obszarach:

  • Rodzic w internecie;
  • Moje finanse i transakcje w sieci;
  • Rolnik w sieci;
  • Kultura w sieci.

Program przeznaczony dla dorosłych od 25 roku życia.

Miejsca szkolenia:

  • świetlica wiejska w Grzmiącej,
  • świetlica wiejska w Wielawinie
  • biblioteka w Krosinie.

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje pod informacją o szkoleniu, jak również jest dostępny w Urzędzie Gminy w Grzmiącej, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca (pokój 104).

Wypełniony formularz należy dostarczyć do Urzędu Gminy w Grzmiącej (pokój 104) lub przesłać na adres: k.smiechowska@grzmiaca.org.pl.

O zakwalifikowaniu się do projektu poinformujemy Państwa telefonicznie po zebraniu kompletnych grup (do 12 osób – 1 grupa).

Krótki opis szkoleń:

1. Rodzic w internecie.

Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Uczestnicy szkolenie dowiedzą się w jaki sposób rodzice mogą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami związanymi z aktywnością
w internecie. Otrzymają wskazówki jak odróżnić treści legalne od nielegalnych. Nauczą się
jak załatwić codzienne sprawy przez internet, np. złożyć wniosek Rodzina 500+, uzyskać Kartę Dużej Rodziny.

2. Moje finanse i transakcje w sieci.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy biznesowe, prywatne, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Uczestnicy poznają zasady bezpiecznego dokonywania zakupów internetowych oraz dbania o bezpieczeństwo danych. Nauczą się zarządzać własnym kontem bankowym i dokonywać płatności.

3. Rolnik w sieci.

Uczestnicy zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi i forami rolników. Nauczą się wypełniać dotacje, korzystać z usług e-administracji, rozliczeń podatkowych online, usług KRUS, ARiMR i innych instytucji istotnych w pracy rolników. Szkolenie ma ułatwić pracę, pokazać jak rozwinąć własna działalności i zaoszczędzić czas.

4. Kultura w sieci.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury.

Projekt finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem programu jest Fundacja Legalna Kultura.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach!

Logo

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (10)

Pliki do pobrania