Dni Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 marca 2020

11 lutego 2020r. w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską 2004r. Działania DBI realizowane były pod hasłem „Działajmy razem”. Szkoła Podstawowa w Grzmiącej po raz kolejny włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku realizowane były różnorodne działania:

 • Dwukrotnie przeprowadzony został konkurs w holu szkoły dla wszystkich uczniów. Chętni odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci, a nagrodą była naklejka uczestnika akcji oraz słodki upominek.
 • Nauczyciele zajęć  komputerowych przeprowadzili lekcje w oparciu o scenariusze DBI. Dodatkowo uczniowie klas V wykonali plakaty, które wywieszone zostały na gazetce ściennej.
 • Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat zagrożeń w sieci i konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa odbyły się lekcje języka polskiego: z klasami VII – projekt „Bezpiecznie w sieci” - przygotowanie oraz odegranie scenek na wybrany temat (Nadużywanie Internetu, Cyberprzemoc, Nieznajomy w sieci, Szacunek w sieci, Ochrona prywatności w sieci); z klasami VIII – redakcja listu otwartego do rówieśników na temat Bezpieczeństwa w sieci.
 • W świetlicy szkolnej przeprowadzono pogadankę z uczniami  konkurs plastyczny nt.: „Wirus komputerowy”. Laureaci konkursu to:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Antoni Ługom kl. II

II miejsce – Aleksandra Kwiatkowska kl. IIIa

III miejsce – Aleksandra Bator kl. II

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Adam Skakuj kl. Vb

II miejsce – Wiktoria Kąkol kl. VIb

III miejsce – Miłosz Adasiak kl. Via

Zaangażowaniem w przeprowadzenie powyższych działań wykazali się nauczyciele: pani Mariola Rozmacińska, pani Anna Ludwiczak, pani Irena Kobus, pani Małgorzata Płatek, pan Andrzej Anderman, pan Arkadiusz Rosiński i pani Agnieszka Szpulak. Dziękujemy.

Mimo, iż systematycznie propagujemy działania na rzecz bezpiecznego korzystania z internetu podczas zajęć, jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciliśmy świadomość uczniów, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie unikną wielu niebezpieczeństw związanych z Internetem. Poprzez aktywny udział w zajęciach skłoniliśmy młodych internautów do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci. Wierzymy, że nasi uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny.

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (31)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie lekcja w klasie VI b

  lekcja w klasie VI b

 • Powiększ zdjęcie lekcja w klasie IV

  lekcja w klasie IV

 • Powiększ zdjęcie Prace konkursowe Wirus komputerowy

  Prace konkursowe Wirus komputerowy

 • Powiększ zdjęcie Prace uczniów klas V

  Prace uczniów klas V

 • Powiększ zdjęcie Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci

  Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci

 • Powiększ zdjęcie Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci

  Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci

 • Powiększ zdjęcie Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci

  Pytania dotyczące bezpieczeństwa w sieci