Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2021

Harmonogram obowiązuje od 01.07.2021 do 31.12.2021

Aktualności

Artykuły

 • Mobilny Punkt Informacyjny w Grzmiącej

  Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku wraz z Urzędem Gminy w Grzmiącej, serdecznie zapraszają na indywidualne spotkanie – rozmowę ze Specjalistą ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, podczas którego będzie można otrzymać informację m.in. o:

  • wsparciu z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020,
  • środkach na otwarcie działalności gospodarczej,
  • dotacjach i pożyczkach na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej,
  • finansowaniu kursów i szkoleń zmierzających do podniesienia kwalifikacji zawodowych,
  • zasadach pozyskania dofinansowania,
  • aktualnych i przyszłych ogłoszeniach o naborach wniosków.
  Czytaj Więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny w Grzmiącej
 • Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych

  Projekt realizowany w ramach Działania 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych. Oś Priorytetowa II: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

  Termin realizacji projektu: 1.10.2020 r. – 30.06.2023 r.

  Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi.

  Czytaj Więcej o: Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych
 • II etap przebudowy drogi do miejscowości Sucha

  W poniedziałek, 20 września br. odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy drogi powiatowej nr 1258Z. W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek o długości około 1 300 m.

  Inwestycja pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1258Z odcinek od skrzyżowania z drogą do m. Sucha” rozpocznie się na wysokości przystanku autobusowego w miejscowości Sucha, zaś koniec planowany jest w miejscu zakończenia I etapu przebudowy tej drogi.

  Czytaj Więcej o: II etap przebudowy drogi do miejscowości Sucha
 • Spotkanie z ekspertem Pracowni Pozarządowej

  Wczoraj, tj. 23 września br. w Urzędzie Gminy Grzmiąca odbyło się szkolenie dla Radnych Rady Gminy Grzmiąca, Sołtysów oraz pracowników urzędu i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej. Organizatorem spotkania była Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego oraz Wójt Gminy Grzmiąca, a prowadzącym był Szymon Osowski prawnik, ekspert Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z ekspertem Pracowni Pozarządowej
 • Bezpłatna pomoc dla osób niepełnosprawnych

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej nawiązał współpracę z Fundacją  „Pasja” z Tarnowa k/ Łobza.  Zorganizowane zostało w  siedzibie Ośrodka spotkanie z przedstawicielami Fundacji i Sołtysami Gminy Grzmiąca, którzy  zapoznali się z działalnością Fundacji i realizowanymi projektami: „Centrum wsparcia opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych” -usługi konsultacyjno - doradczo-szkoleniowe dla opiekunów, „Wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i sprzętu pielęgnacyjnego”, „Opiekuńcze usługi sąsiedzkie”. Realizowane projekty mają na celu rozwój i zwiększenie dostępności do bezpłatnych usług społecznych.

  Czytaj Więcej o: Bezpłatna pomoc dla osób niepełnosprawnych
 • Likwidacja komunikacyjnych białych plam. Nowa linia autobusowa

  Apele mieszkańców zostały wysłuchane. Już wkrótce zostanie uruchomione połączenie autobusowe łączące gminę Grzmiąca ze Szczecinkiem. Za utworzenie linii odpowiedzialny będzie powiat, który liczy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Autobusowego.

  Szczegółowe informację dostępne pod linkiem: https://szczecin.tvp.pl/55840145/likwidacja-komunikacyjnych-bialych-plam-nowa-linia-autobusowa?fbclid=IwAR0TghUlS365AOcRoNGbkTvnJ1YGtH4wyFFxZztjcOq7VI0I6x-NzU8AqH8

  Czytaj Więcej o: Likwidacja komunikacyjnych białych plam. Nowa linia autobusowa
 • Strategia Partnerstwa Powiatu Szczecineckiego

  Szanowni Państwo,

  kończymy prace nad Strategią Partnerstwa Powiatu Szczecineckiego. Dokument ten będzie stanowił podstawę naszych wspólnych działań w ciągu najbliższych 10 lat, w tym działań opartych na dofinansowaniu ze źródeł zewnętrznych, między innym z funduszy UE w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią Strategii oraz pozostałymi dokumentami. Dokumenty, w tym Projekt Strategii i formularz zgłaszania uwag znajdują się pod linkiem: https://1drv.ms/u/s!Age2ZJQgd3liiHkdK8n9AEJuDj8Z?e=rjenpU

  Czytaj Więcej o: Strategia Partnerstwa Powiatu Szczecineckiego
 • Społecznik Roku

  Znasz osobę, która działa na rzecz innych udzielając się społecznie, wspierając najbardziej potrzebujących i aktywizując społeczności lokalne? A może kogoś, kto bezinteresownie pomaga innym w czasie epidemii? Zgłoś ją do trzynastej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2021 r.

   

  Czytaj Więcej o: Społecznik Roku
 • Za nami Dni Grzmiące 2021

  W minioną sobotę (28 sierpnia br.) świętowaliśmy Dni Grzmiącej. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią tłumy odwiedzających wypełniły stadion sportowy w Grzmiącej.
  Wydarzenie oficjalnie otworzył Wójt Patryk Makowski witając mieszkańców i życząc dobrej zabawy. Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec odczytała list Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Golińska. W imieniu Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Haliny Szymańskiej podziękowania dla rolników odczytała Małgorzata Kucharska-Kazirod – Kierownik Bura Powiatowego ARIMR w Szczecinku.

  Swoją obecnością zaszczycili:

  • Poseł na Sejm RP Jerzy Hardie-Douglas
  • Burmistrz Tychowa Robert Falana.
  Czytaj Więcej o: Za nami Dni Grzmiące 2021
 • IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi

  Szanowni Państwo,

  w najbliższą niedzielę sierpnia r. w Bobolicach odbędzie się IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi z udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

  W programie:

  • Uroczysta Msza Święta, podziękowanie za plony i zakończenie prac polowych
  • Występy zespołów ludowych
  • Piknik rodzinny i wiele atrakcyjnych zabaw dla dzieci
  • Degustacja lokalnych potraw i poczęstunek dla uczestników
  • Występy zespołów
  Czytaj Więcej o: IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi

Banery/Logo