Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Projekty

Menu dla: Projekty

Artykuły

 • GRANTY SOŁECKIE 2021

  Uwaga Sołtysi oraz Rady Soleckie !
  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w konkursie „Granty sołeckie 2021”.
  Konkurs jest skierowany do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.
  Pula środków w konkursie 1 800 000,00 zł
  W konkursie wyłonionych zostanie 180 Gmin (laureatów konkursu), przy czym z danej gminy wyłonionych może być maksymalnie laureatów (sołectwa).
  Nagrodą w konkursie jest pomoc finansowa w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu.
  Szczegółowe informację dostępne na stronie internetowej http://www.grantysoleckie.wzp.pl/o-konkursie-2  oraz u pracownika merytorycznego pod numerem tel. 94 37 368 10 wew. 41 lub pod adresem e-mail k.smiechowska@grzmiaca.org.pl

  Czytaj Więcej o: GRANTY SOŁECKIE 2021
 • Dotacja w ramach "POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA"

  Gmina Grzmiąca otrzymała dofinansowanie w wysokości 48 342,00 zł na realizację projektu grantowego pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA. Wsparciem zostaną objęte dwie placówki oświatowe z terenu naszej gminy, tj. Zespół Szkół w Grzmiącej (w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole w Grzmiącej) i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie. W ramach projektu zostaną zakupione m.in. środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji, maszyna do czyszczenia, generatory ozonu, stojące dozowniki bezdotykowe oraz opryskiwacze z przeznaczeniem na walkę z COVID-19.

  Czytaj Więcej o: Dotacja w ramach "POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA"
 • BĘDZIE CIEPLEJ, TANIEJ I BARDZIEJ EKO !

  Mimo szalejącej pandemii nie zwalniamy tempa . Gmina Grzmiąca otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł (90%) w ramach Programu "Remiza", realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

  W ramach zadania zostanie wykonana termomodernizacja tylnej ściany budynku remizy strażackiej w Grzmiącej, (169 m2 warstwą styropianu o grubości 15 cm). We wtorek, 10 listopada br. firma Dar-Bud. Przedsiębiorstwo - remontowo - budowlano - usługowe Dariusz Kuś wyłoniona w ramach przeprowadzonego postępowania rozpoczęła prace termomodernizacyjne budynku.

  Czytaj Więcej o: BĘDZIE CIEPLEJ, TANIEJ I BARDZIEJ EKO !
 • Nowe oblicze ulicy Sportowej

  Dobiegły końca prace związane z przebudową ulicy Sportowej, a w poniedziałek dokonano jej oficjalnego odbioru.W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik, miejsca parkingowe przy cmentarzu, mijankę wzdłuż ulicy Sportowej oraz zjazdy na posesje. Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Gminą Grzmiąca a firmą European Wind Farms Polska Sp. z o.o. gmina otrzymała materiały budowlane niezbędne do budowy nowego chodnika i parkingu, tj. kostkę betonową, krawężniki i obrzeża. Uwzględniając otrzymane materiały koszt zadania wyniósł 164 828,92 złotych i zostanie w całości sfinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  Czytaj Więcej o: Nowe oblicze ulicy Sportowej
 • "Pod biało-czerwoną"

  Szanowni Mieszkańcy,
  Gmina Grzmiąca przystąpiła do kampanii "Pod biało-czerwoną". Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od nas, mieszkańców gminy! W gminach do 20 tys. mieszkańców musi to być przynajmniej 100 podpisów.
  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety i oddanie głosu poparcia pod linkiem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/
  Głosy poparcia będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.
  Szczegółowe informacje o kampanii dostępne na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/...

  Czytaj Więcej o: "Pod biało-czerwoną"
 • Umowa na klub seniora podpisana

  Mówią, że 13 jest pechowy, ale nie dla nas. Miło nam poinformować, że w wyniku rozstrzygniętego przetargu w dniu wczorajszym wójt Patryk Makowski podpisał umowę z Wykonawcą Panem Robertem Chuchro na zadanie pn. „Przebudowa budynku sali gimnastycznej wraz z zapleczem socjalnym na potrzeby klubu seniora w miejscowości Krosino”.
  Dzięki pozyskanym środkom zostaną odnowione pomieszczenia w budynku sali gimnastycznej w Krosinie z przeznaczeniem na utworzenie w tym miejscu pierwszego na terenie naszej gminy Klubu Seniora.

  Czytaj Więcej o: Umowa na klub seniora podpisana
 • Remont drogi w Gdańcu ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych!

  Wczoraj, 23 września w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie wójt Patryk Makowski i wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc w obecności posła Michała Jacha i wicewojewody Marka Subocza podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni i zjazdów z drogi gminnej dz. nr 213 do miejscowości Gdaniec, gm Grzmiąca”. Inwestycja będzie współfinansowana w 50 % ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych. Przyznane wsparcie finansowe to kolejny ważny element w poprawie infrastruktury drogowej naszej gminy.
  Warto podkreślić, że na ten sam odcinek drogi Gmina Grzmiąca otrzymała także wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ze środków na realizację zadania określonego ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych w wysokości 22, 1% kosztów kwalifikowanych.

  Czytaj Więcej o: Remont drogi w Gdańcu ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych!

Banery/Logo