Jesteś tutaj: Start / Z życia szkół

Z życia szkół

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Razem na Święta

Przejdź do - Razem na Święta

Szkolne Koło Wolontariatu Otwórz serce wzięło udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RAZEM NA ŚWIĘTA. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji wzięliśmy udział we wspólnym kolędowaniu zorganizowanym przez Sołtysa i Radę Sołecką Sołectwa Grzmiąca. Spotkanie odbyło sie 14 grudnia 2019 r. przy choince, na placu w centrum miejscowości. Wspólny śpiew, pyszny poczęstunek oraz wizyta Świętego Mikołaja stworzyła cudowny i wyjątkowy klimat dla nadchodzących Świąt. Ten piękny zwyczaj miał na celu integrację lokalnego społeczeństwa w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wolontariusze kwestowali na rzecz budowy Domu Hospicyjnego dla Dzieci w woj. podkarpackim inaczej nazywany Dom Aniołków. Akcja organizowana jest przez Fundację "Z Serca dla Serca".

Chcemy pokazać, że jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym, a uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wyjątkowych przedsięwzięciach w szczególnym dla nas wszystkich czasie.

22 grudnia 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (25)

A kiedy Wigilii przyjdzie czas...

Przejdź do - A kiedy Wigilii przyjdzie czas...

A kiedy miłości przyjdzie czas
Zaśpiewa od serca każdy z nas
Dla wszystkich tych
co w pojednania dzień
smucą się...

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie odbyło się przedstawienie jasełkowe. W role aktorów wcielili się uczniowie klas VI
i VII, a towarzyszył im chórek złożony z uczennic klasy I, III, IV i V. Zadaniem tegorocznego przedstawienia nie było klasyczne ukazanie historii narodzin Jezusa, ale patrząc na rozterki współczesnego młodego pokolenia była to próba dotarcia do wszystkich tych, którzy zapomnieli o tradycji, więzach rodzinnych, o tym co ważne i co sprawia, że te święta łączą a nie dzielą pokolenia. W rolę zbuntowanego nastolatka – Sebastiana odrzucającego te jakże ważne wartości wcielił się Wiktor Wyka z klasy VII, a towarzyszył mu jak zawsze kuszący każdego człowieka diabeł - Bartosz Czajka. Konfrontacja dobra ze złem, diabła z czystymi, białymi aniołami ( Natalią Stępień, Magdą Trawińską Nikolą Rutkowską i Sandrą Mejer) wyjaśnienie pięknych polskich tradycji dzielenia się opłatkiem, sianka pod obrusem, pustego miejsca przy stole, w połączeniu z przypomnieniem biblijnej historii Maryi i Józefa, zmieniły nastawienie Sebastiana. Jak każda bożonarodzeniowa historia i nasza zakończyła się happy endem. Sebastian, który pierwotnie wolał towarzystwo diabła zrozumiał, że w święta nikt nie powinien być sam i postanowił dołączyć do swojej rodziny, która ten szczególny czas spędzała z jego babcią.

22 grudnia 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (14)
Czytaj więcej o: A kiedy Wigilii przyjdzie czas...

Zakończyła się xviii edycja Gminnego konkursu plastycznego „Kartka, ozdoba świąteczna"

Przejdź do - Zakończyła się xviii edycja Gminnego konkursu plastycznego „Kartka, ozdoba świąteczna"

Na konkurs wpłynęło łącznie 36 prac plastycznych. W konkursie udział wzięli uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

Organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka, ozdoba świąteczna” jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

09 grudnia 2019 roku komisja w składzie:

 1. Jowita Okurowska - pedagog,
 2. Agnieszka Tomaszewicz - nauczyciel,
 3. Anna Purgal - nauczyciel,
 4. Oliwia Lipian - przewodniczący SU,
 5. Mikołaj Adaśko - zastępca przewodniczącego SU,

dokonała oceny prac plastycznych.

11 grudnia 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (13)
Czytaj więcej o: Zakończyła się xviii edycja Gminnego konkursu plastycznego „Kartka, ozdoba świąteczna"

Audycja umuzykalniająca - CZTERY PORY ROKU

Przejdź do - Audycja umuzykalniająca - CZTERY PORY ROKU

9 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie rozbrzmiały "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego.  Pory roku, to często pojawiający się w twórczości wielu kompozytorów  temat. Podczas audycji słuchaliśmy obszernych fragmentów tych czterech koncertów skrzypcowych: "Wiosna", "Lato", "Jesień" i "Zima". Orkiestrę kameralną zastąpił instrument klawiszowy i wiolonczela. Na skrzypcach grał p. Adam Vogelsinger, a  koncert poprowadził pan Andrzej Zborowski. Podczas  audycji uczniowie, oprócz  kształtowania wrażliwości i wyobraźni,  doskonalili umiejętność  słuchania muzyki klasycznej oraz kulturalnego  zachowania się na koncercie.

                                                                                                             Violetta Putek- nauczyciel muzyki

11 grudnia 2019
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (12)

Gdzie jest Mikołaj?

Przejdź do - Gdzie jest Mikołaj?

… w Grzmiącej! 6 grudnia, jak co roku, w ławkach naszej Szkoły zasiedli Mikołajowie. To z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego – każdy, kto ubierze się w strój świętego, zwolniony jest z niezapowiedzianych „niespodzianek”. Tych uczniów, którzy włączyli się do zabawy, było w tym roku bardzo dużo. Aż czerwono…

11 grudnia 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (24)

Konkursy przedmiotowe

 W roku szkolnym 2019/2020 odbyły się konkursy przedmiotowe. Oto lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego w Szczecinku:

 • język polski: Natalia Bonkowska, Szymon Gardzioła
 • historia: Wojciech Szpulak, Patryk Świderski
 • język niemiecki: Krystian Lipkowski, Szymon Gardzioła
 • język angielski : Aleksandra Kępa, Szymon Gardzioła
 • geografia: Filip Tomaszewicz
 • biologia: Zuzanna Wychowaniec, Szymon Bielecki

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursów!

11 grudnia 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (23)

Święta, Święta...

Przejdź do - Święta, Święta...

To był piękny, magiczny i pełen emocji wieczór. 6 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Święta, Święta...", w którym wystąpili przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dał on namiastkę atmosfery zbliżających się Świąt.

Prowadzące imprezę przybliżały tradycje bożonarodzeniowe. Nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja, który dla każdego uczestnika miał prezent. Śnieżynki towarzyszyły naszym recytatorom na scenie, aby dodać im otuchy podczas występu. Mali artyści zachwycali naturalnością, swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Każdy był doskonale przygotowany - nie brakowało śmiechu, wzruszeń, a publiczność była pod ogromnym wrażeniem każdego występu. W trakcie konkursu mogliśmy wysłuchać pięknych piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu Leny Bołdak, Zosi Pieńkos, klasy VA I VB oraz zespołu muzycznego działającego przy naszej szkole.

9 grudnia 2019
Zespół Szkół w Grzmiącej (22)
Czytaj więcej o: Święta, Święta...

Szkolny Konkurs Recytatorski pt. " Święta, świeta..."

Przejdź do - Szkolny Konkurs Recytatorski pt. " Święta, świeta..."

Zespół Szkół w Grzmiącej zaprasza na Szkolny Konkurs Recytatorski pt. " Święta, świeta...", który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. (piatek) o godz. 16:00 w Zespole Szkół w Grzmiacej. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I-VI zaprezentuja wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Będzie można również wysłuchać pieknych kolęd, pastorałek i piosenek światecznych.

W programie:

- ciasta, ciasteczka, kawa, herbata

- kiermasz ozdób światecznych,

- niespodzianka dla dzieci

4 grudnia 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (21)

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności i okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych - na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

W Zespole Szkół w Grzmiącej już trzeci rok szkolny działa Szkolne Koło Wolontariatu "Otwórz serce".  To doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami. Tradycją stało się, że bierzemy udział w akcjach:  "Zapałka nie ogrzeje", zbiórka na rzecz Hospicjum w Szczecinku, akcje bożonarodzeniowe: pieczenie pierników, współorganizacja Jasełek, kwesta na rzecz potrzebujących, Świąteczna Zbiórka Żywności, Pikniki Rodzinne, zbiórka nakrętek plastikowych, Pola Nadziei, Godzina dla Twojej miejscowości i wiele innych wydarzeń. Cieszymy się, że liczba naszych Wolontariuszy stale rośnie i liczymy, że jeszcze zachęcimy do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W holu szkolnym została przygotowana gazetka ścienna mająca na celu zachęcenie nowych Wolontariuszy.

4 grudnia 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (20)
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Świąteczna Zbiórka Żywności

Przejdź do - Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności "Stoliczku, nakryj się!"

W dniach 29-30 listopada 2019 r. odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności "Stoliczku, nakryj się!", w której kolejny raz udział wzięli Wolontariusze Szkolne Koła  "Otwórz serce". Akcja organizowana jest na terenie naszej gminy przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grzmiącej we współpracy z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach.

W Polsce aż 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli za mniej niż 600 zł brutto miesięcznie. To właśnie dla nich Banki Żywności od ponad 20 lat organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności. Na czym polegała akcja? Wystarczyło przy okazji zakupów w sklepie kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

W Zbiórce udział wzięło 22 Wolontariuszy, którzy stali przy koszach z żywnością w sklepach Dino oraz Groszek i dzięki nim zostały one wypełnione po brzegi. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji a starsi, biedni, chorzy i niepełnosprawni będą mieli co jeść.

2 grudnia 2019
Zespół Szkoł w Grzmiącej (19)