Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Obiad w szkole a nauka zdalna. „Posiłek w szkole i w domu” w czasie pandemii

Logotyp projektu Posiłek w domu i w szkole

Do tej pory Twoje dziecko jadło obiad na szkolnej stołówce, ale odkąd uczy się zdalnie nie ma takiej możliwości? Jak działa program „Posiłek w szkole i w domu”
w czasie pandemii koronawirusa?

Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 to duże wsparcie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Ze środków przekazywanych w ramach programu gmina udziela wsparcia osobom spełniającym konkretne warunki (m.in. kryterium dochodowe). Pomoc udzielana jest w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Jakie kryterium dochodowe należy spełnić?

Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z Programu wynosi:

dla osoby samotnie gospodarującej – 1051,50 zł,

na osobę w rodzinie – 792 zł

Gdzie się zgłosić o pomoc?

Koordynatorem Programu na szczeblu gminy jest wójt przy udziale ośrodka pomocy społecznej, a o formie, rodzaju, rozmiarze świadczenia decyduje kierownik ośrodka pomocy społecznej. Osoba bądź rodzina potrzebująca pomocy w formie posiłku powinna zgłosić się do właściwego ośrodka pomocy społecznej.

Nauka zdalna – co z obiadem w szkole?

W sytuacji, w której dziecko nie uczęszcza do szkoły z powodu jej zamknięcia w związku z sytuacją epidemiczną, w konsekwencji czego nie spożywa posiłków w stołówce szkolnej, kierownik ośrodka pomocy społecznej ma możliwość przyznania na ten okres pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Nie jest więc tak, że osoby kwalifikujące się do wsparcia nie otrzymają pomocy.

Autor: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Fijałkowska

Banery/Logo