Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2021

Harmonogram obowiązuje od 01.07.2021 do 31.12.2021

Muzyczne powitanie lata

Wczoraj na Lawendowym Wzgórzu w Grzmiącej odbył się występ artystyczny dzieci i młodzieży uczęszczających na pozalekcyjne zajęcia muzyczne organizowane przez Gminę Grzmiąca. Uczestnicy zajęć muzycznych pod kierunkiem Pani Heleny Ziętalak, Pani Mai Dowlaszewicz oraz Pana Jarosława Dowlaszewicza mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności przed mieszkańcami Gminy Grzmiąca, którzy bardzo licznie przybyli na to wydarzenie. Była to pierwsza tego typu impreza po długiej przerwie, związanej z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Podczas muzycznego powitania lata  można było nie tylko posłuchać muzyki, ale także spędzić miło i aktywnie czas w gronie przyjaciół i rodziny. Dla wszystkich uczestników wydarzenia został przygotowany również słodki poczęstunek. Na zakończenie występów Wójt Patryk Makowski, Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska oraz instruktorzy wręczyli uczestnikom dyplomy uczestnictwa w pozalekcyjnych zajęciach muzycznych organizowanych przez Gminę Grzmiąca.

Warto przypomnieć, że na mocy porozumienia z Powiatem Szczecineckim Gmina Grzmiąca przyjęła do wykonania zadania Powiatu w zakresie kultury w celu rozwijania zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży z terenu gminy Grzmiąca. Przez cały rok szkolny zajęcia organizowane były w trzech kategoriach tj.: zajęcia wokalne, nauka gry na gitarze oraz nauka gry na instrumentach klawiszowych Na realizację zadania Gmina otrzymała środki z budżetu Powiatu Szczecineckiego w wysokości 50 000,00 zł, które wykorzystano na zakup niezbędnego sprzętu muzycznego oraz na sfinansowanie wynagrodzeń instruktorów zajęć muzycznych.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo