Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Międzynarodowy Dzień Matematyki

14 marca uczniowie klasy I i II oraz uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie obchodzili Międzynarodowy Dzień Matematyki. Dzieci z klas młodszych poprzez zabawę, doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, utrwalały dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowały się we wspólnym działaniu, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Pierwszaki  wykonały projekty ,,Wesołych cyferek”. Wspaniale bawiły się kodowaniem na macie. Ich starsi koledzy z klasy II pracowali z wykorzystaniem tablicy multimedialnej: odwzorowywanie  układów symetrycznych okazało się dla nich świetną zabawą. Dla utrwalenia tabliczki mnożenia korzystali z gier online.Uczniowie mieli okazję przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

To największe i najważniejsze wydarzenie narodziło się w Polsce w 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl). Uczniowie klas IV – VIII rozwiązywali zadania zamieszczone na platformie e-math.pl pod hasłem „Matematyka, to jakiś kosmos”. Zadania te nie wymagały typowej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki miał dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

 

Anna Purgal i Beata Laube

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (28)

Banery/Logo