Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Dodatek węglowy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że wnioski na dodatek węglowy można składać w sali narad Urzędu Gminy Grzmiąca w dniach poniedziałek, wtorek, środa, piątek od godziny 7.30 – 15.00 oraz w czwartek od 8.00 do 17.00. Wnioski gotowe do wypełnienia czekają na Państwa w urzędzie.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 roku o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692). wsparcie w wysokości 3 tys. zł przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego, wpisane lub zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wniosek można złożyć do 30 listopada 2022 roku. 

Wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego w załączeniu.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo