Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020

W dniu 2 października br. w Dźwirzynie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020 na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.
Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza w kategorii Rolnik zdobyli - Renata i Marek Szoć, którzy prowadzą gospodarstwo w Wielawinie, w powiecie szczecineckim.
Gospodarstwo jest jednym z nielicznych indywidualnych gospodarstw rolnych na Pomorzu Zachodnim prowadzących produkcję trzody chlewnej w sposób tradycyjny ściółkowy. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 161 ha użytków rolnych a główne kierunki produkcji to trzoda chlewna w cyklu zamkniętym. Wielkość produkcji rocznej to sprzedaż 650 sztuk tuczników od 30 macior. Gospodarstwo ma liczne osiągnięcia: m.in.: tytuł „Gospodarstwo Roku 2013 Powiatu Szczecineckiego”, dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie SANO na najbardziej mięsną świnię w województwie zachodniopomorskim za lata 2015, 2017, 2018 i 2019 (w 2016 roku drugie miejsce w tym konkursie) z mięsnością 64,7% za 2015 rok i 67,2% za 2019 rok.

Konkurs AGROLIGA ma na celu wyłonienie i promowanie najlepszych polskich rolników oraz najprężniej działających polskich firm związanych z rolnictwem. Konkurs AGROLIGA 2020– etap wojewódzki finansowany był z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

W tym roku liderem projektu był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo