Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Nieodpłatna pomoc prawna - porady w trybie zdalnym od 20 października 2020 r.

W związku z trwającym stanem epidemii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzonym na podstawie § 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 491 z późn. zm.) oraz wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na obszarze Powiatu Szczecineckiego, na podstawie art. 28a ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r., poz. 294 z późn. zm.) Starosta Szczecinecki zdecydował o udzielaniu od 20 października 2020 r. (wtorek) nieodpłatnej pomocy prawnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Porady w trybie stacjonarnym na terenie Powiatu Szczecineckiego zostają zawieszone do odwołania.

W związku z powyższym nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej (e-mail). W celu zarejestrowania się na poradę w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, należy:

Przy rejestracji na poradę w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej należy podać inicjały imienia i nazwiska oraz numer telefonu. Następnie beneficjent NPP otrzyma dane kontaktowe do prawnika (adwokat albo radca prawny) udzielającego porady.

Porady w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej udzielane za pomocą środków porozumiewania się na odległość będą odbywały się w godzinach przypisanych do dyżurów wykonawców NPP w poszczególnych punktach na terenie Powiatu Szczecineckiego.  

Osoby umówione na nieodpłatną pomoc prawną na terminy od 20 października 2020 r. mogą skorzystać z porady poprzez telefon lub e-mail.

Jednocześnie na podstawie art. 28a ustawy, nie stosuje się przepisu art. 4 ust. 2 ustawy – oznacza to, że nie jest wymagane złożenie oświadczenia o tym, iż beneficjent nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej albo że w ciągu ostatniego roku dana osoba w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej nie zatrudniała innych osób.

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Banery/Logo