Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Dofinansowanie gminnego transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

Od 03 stycznia można korzystać z gminnego transportu publicznego!

Gmina Grzmiąca, jako Organizator publicznego transportu zbiorowego, pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w wysokości 251.055,00 zł. Dopłatą zostaną objęte linie komunikacyjne funkcjonujące na terenie gminy, którymi realizowany jest również obowiązek dowozu dzieci i młodzieży do przedszkola i szkół podstawowych.

Na terenie gminy funkcjonuje 6 linii komunikacyjnych o łącznej długości 279 km. Autobusy będą kursowały w dni nauki szkolnej zgodnie z rozkładem jazdy, który dostępny jest na stronie gminy.

W związku z licznymi prośbami rodziców dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Grzmiącej w tym roku zaplanowano również dodatkowe kursy odwozów, tzn., codziennie będą kursowały autobusy o godz. 12:40 i 14:30 oraz dwa razy w tygodniu dodatkowo o godzinie 15:20.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca

Banery/Logo