Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Sławno

Szanowni Państwo,
Kolejna inwestycja na terenie gminy Grzmiąca zostanie zrealizowana dzięki środkom zewnętrznym. Tym razem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, o które aplikowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinku na zadanie pn. „Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Sławno, gmina Grzmiąca”.

Tuż przed świętami, dnia 20 grudnia 2022 r. na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego opublikowano listę podmiotów, które otrzymają pomoc finansową na operacje typu "Gospodarka wodno-ściekowa”, na której oczywiście znalazła się nasza spółka.

Dnia 23 stycznia 2023 r. w siedzibie PWiK Szczecinek odbyło się oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie. Z ramienia Województwa Zachodniopomorskiego umowę parafował Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinku reprezentował Prezes Zarządu Andrzej Wdowiak. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski.

Inwestycja i uzyskane dofinansowanie to efekt wielu rozmów prowadzonych przez władze gminy z zarządem PWiK Szczecinek będących odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miejscowości Sławno i tamtejszej infrastruktury. Projekt zakłada wykonanie nowej oczyszczalni ścieków wraz z niezbędnymi przyłączami i rurociągiem odprowadzającym ścieki oczyszczone. W ramach robót należy rozebrać istniejące obiekty dawnej oczyszczalni ścieków, a teren zniwelować. Oczyszczalnia ścieków zbudowana będzie jako oczyszczalnia mechaniczno-biologiczna z automatyką sterującą, urządzeniami pomiarowymi oraz pojemnikami i urządzeniami do gromadzenia i wytwarzania odpadów pochodzących z oczyszczania ścieków.

Wysokość dofinansowania w ramach środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 opiewa na kwotę 497.774,00 złotych, natomiast wartość całej inwestycji została wstępnie oszacowana na kwotę około 1 mln zł. Inwestycja planowana jest do zrealizowania jeszcze w tym roku, w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”.
Wielkie ukłony, gratulacje i podziękowania dla Zarządu oraz całego zespołu PWiK Szczecinek zaangażowanego w pozyskanie dofinansowania i realizację inwestycji.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo