Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Oficjalne otwarcie Klubu Seniora w Krosinie

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie Klubu Seniora w Krosinie. W uroczystości uczestniczył Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Andrzej Subocz, który wraz z Wójtem Patrykiem Makowskim, Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej Iwoną Fijałkowską i Kierownikiem Klubu Seniora Edytą Brysik dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Placówka została poświęcona przez Księdza Jana Stankiewicza Proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krosinie. Wydarzenie uświetnił występ duetu muzycznego „Szarża”. Podczas uroczystości w ramach prezentacji dobrych praktyk swoje osiągnięcia zaprezentowało również Koło Gospodyń Wiejskich Wesołe Babeczki w Grzmiącej będące pod przewodnictwem Grażyny Pawłowskiej. Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom za obecność. Podziękowania składamy Paniom z KGW oraz mieszkańcom zaangażowanym w przygotowanie wypieków na uroczyste otwarci.

Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu z Programu wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Wartość zadania 187 501,84 zł, w tym:

  • 149 764,00 zł - dotacja,
  • 37 737,84 zł - środki z budżetu Gminy Grzmiąca.

Gmina Grzmiąca pozyskała także środki finansowe z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2020 roku, które pozwoliły na częściową wymianie instalacji grzewczej wewnątrz budynku sali sportowej oraz wymianie ciepłociągu łączącego przedmiotowy obiekt z kotłownią znajdującą się w budynku byłej szkoły w Krosinie.

Wartość zadania 39 000,00 zł, w tym:

  • 19 000,00 zł - z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego,
  • 20 000,00 zł - z budżetu Gminy Grzmiąca.

Wykonano także termomodernizację dachu wraz z pełną dokumentacją projektową ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID -19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wartość zadania:

  • ponad 100.000,00 zł - RFIL

Banery/Logo