Gmina Grzmiąca

Złote Gody

Niewiele jest rzeczy tak cennych jak złoto, nic zatem dziwnego, że święto 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego nazwano właśnie ZŁOTYMI GODAMI...

W piątek 10 grudnia 2021 r. w Sali Ślubów w Urzędzie Gminy Grzmiąca odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu „Złotych Godów”. Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Teresa i Marian Szczerba oraz Państwo Maria i Zbigniew Bryczek.

Wójt Patryk Makowski podziękował Małżonkom za ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, za dobre wychowanie dzieci, za przykład życia i za cierpliwość. Złożył Jubilatom życzenia zdrowia, szczęścia, radości i spokoju na następne lata tej wspólnej wspaniałej podróży.

Zgodność długoletniego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez władze państwowe czego dowodem jest przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Wójt Patryk Makowski udekorował pary małżeńskie. Wręczył również Jubilatom bukiety kwiatów oraz listy gratulacyjne. Po oficjalnej uroczystości Wójt zaprosił pary małżeńskie oraz zaproszonych gości na tort i symboliczną lampkę szampana.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca