Gmina Grzmiąca

POZNAJ POLSKĘ - edycja 2023

Gmina Grzmiąca, jako organ prowadzący szkoły, otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”- edycja 2023. Dofinansowaniem objęte zostały: Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Grzmiącej oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Łączna kwota dofinansowania wynosi 38.448 zł i stanowi 80% kosztów realizacji zadania.

Przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnienie edukacji uczniów poprzez umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Program ma wspomóc realizację podstawy programowej, pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru.

Przyznane Gminie Grzmiąca w formie dotacji celowej środki finansowe zostaną przeznaczone na organizację wycieczek szkolnych dla klas I-III i IV-VIII związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra, zgodnie z wnioskami złożonymi przez dyrektorów szkół.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie naszych szkół odwiedzą m.in. Halę Stulecia, Kolejkowo, ZOO, Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie i Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Bazylikę Mariacką w Gdańsku, Zagrodę Edukacyjną „Miodowy Raj” W Dygowie, Skansen Kultury Jamieńskiej w Koszalinie, Muzeum Zachodniopomorskie w Bytowie, Wdzydze Kiszewskie, Wystawę Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach i Oceanarium w Międzyzdrojach, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Cerkiew Narodzenia Bogarodzicy w Białym Borze, Pelplin – zespół pocystersko-katedralny oraz Muzeum Zamkowe w Malborku.

 

Autor: Agnieszka Dymus