Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Aktualności

Artykuły

 • Informacja dla mieszkańców sołectwa Sucha

  Uprzejmie informujemy, że wpłaty z tytułu pierwszej raty podatku należy uiszczać na konto bankowe Gminy Grzmiąca w terminie do 15 marca 2023 roku.

  Przypominamy, że istnieje możliwość zapłaty podatku kartą płatniczą w sekretariacie (pokój 111) Urzędu Gminy Grzmiąca oraz w placówce Banku Spółdzielczego - filia w Grzmiącej bez dodatkowych opłat.

  Nr konta bankowego 14 8562 0007 0036 0524 2000 0040.

  Czytaj Więcej o: Informacja dla mieszkańców sołectwa Sucha
 • Stypendia dla najlepszych uczniów

  UWAGA 15 LUTEGO 2023 R. UPŁYWA TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIÓW DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW!

  Informujemy, że zgodnie z Uchwałą Nr XXXV/232/2021 Rady Gminy Grzmiąca z dnia 24 czerwca 2021 r. w sprawie uchwalenia regulaminu przyznawania stypendiów uczniom szkół ponadpodstawowych przyznawane są 3 stypendia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych.

  Czytaj Więcej o: Stypendia dla najlepszych uczniów
 • Dodatek elektryczny - informacja wyróżnione

  W związku z wątpliwościami mieszkańców gminy Grzmiąca dotyczącymi dodatku elektrycznego, uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o dodatku elektrycznym - "Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w rozumieniu art. 3 pkt 13b ustawy – Prawo energetyczne, w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną, i źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438, 1561, 1576 i 1967), do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o których mowa w art. 27g ust. 1 tej ustawy”.

  Czytaj Więcej o: Dodatek elektryczny - informacja
 • Podsumowanie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  W trakcie tegorocznego finału dzięki ludziom o dużych sercach udało się zebrać rekordową kwotę, tj. 22 996,94 zł. Tym samym podwojony został wynik z 2022 roku. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę na rzecz WOŚP!

  31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Szkole Podstawowej w Iwinie. Granie z WOŚP rozpoczęło się już w sobotę 28 stycznia od rozgrywek Unihokeja. W niedzielne popołudnie podczas inauguracji finału sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Iwinie tętniła życiem. Wydarzenie rozpoczęło się od występów artystycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie oraz dzieci i młodzieży uczestniczących w pozalekcyjnych zajęciach muzycznych organizowane przez Gminę Grzmiąca. Gośćmi specjalnymi byli: DJ MONIK, zespół Fortel oraz Kris Talisman.

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 • 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie

  28.01.2023 r. – 11.00-12.30

  Rozgrywki Unihokeja - uczniowie, rodzice, absolwenci.

  29.01.2023 r. 16.00-20.00

  W programie:

  • Występy dzieci: grupa instrumentalna, grupa wokalna, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas II-III ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie,
  • licytacje,
  • kawiarenka,
  • gastronomia,
  • animacje dla dzieci,

  Goście specjalni:

  - zespół Fortel,  DJ MONIK

  20:00 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

  Czytaj Więcej o: 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
 • mLegitymacja emeryta - rencisty w Twoim telefonie

  Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie. Nie trzeba się obawiać tej zmiany – wyjaśniamy, na czym ona polega.

   

  Czytaj Więcej o: mLegitymacja emeryta - rencisty w Twoim telefonie
 • Promocja badania AK-R-II edycja 2022 r.

  Szanowni Państwo

  W dniach od 13 do 31 stycznia br. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego. Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne. Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy.

  Czytaj Więcej o: Promocja badania AK-R-II edycja 2022 r.
 • Życzena Bożonarodzeniowe

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas,

  pełen radości, wytchnienia oraz miłości.

  W tych wyjątkowych dniach pragniemy

  życzyć wielu dobrych chwil spędzonych w gronie najbliższych w radości, spokoju i zdrowiu.

  Niech to będzie czas spędzony bez pośpiechu,

  trosk i zmartwień, a nadchodzący Nowy Rok

  przyniesie same dobre dni,

  pełne wiary w spełniające się marzenia.

  Przewodniczący Rady Gminy                                         Wójt Gminy Grzmiąca

          Marek Bulczak                                                            Patryk Makowski

   

  Czytaj Więcej o: Życzena Bożonarodzeniowe

Banery/Logo