Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Z życia szkół

Artykuły

 • Wyjazd do drężna

  Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe do Drężna. Stanica Harcerska położona jest nad malowniczym jeziorem Studnica w otoczeniu lasu sosnowego. 18 czerwca o godzinie 17:00 odbyło się pożegnanie uczniów klasy VIII. Podczas tej nietypowej uroczystości uczniowie otrzymali nagrody książkowe od Rady Rodziców oraz nagrodę ufundowaną przez Wojskowe Koło Łowieckie „Ryś” ze Szczecinka dla najlepszego ucznia.

  Czytaj Więcej o: Wyjazd do drężna
 • Pasowanie na czytelnika

  W dniach 10 i 11 czerwca 20121 roku odbyło się  „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas   I a oraz I b.

  Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i nieustannego rozwijania umiejętności czytania, jak również przekazanie wiedzy na temat: dlaczego warto czytać książki i jak je szanować?

  „Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni Hansa Christiana Andersena, z czym poradzili sobie celująco. Następnie zapoznali się z prośbami książek, dotyczącymi ich poszanowania.

  Czytaj Więcej o: Pasowanie na czytelnika
 • Wycieczka do Gdyni i Gdańska

  W środowy poranek, 9 czerwca uczniowie klasy IV, V i VII Szkoły Podstawowej
  im. Marii Konopnickiej w Iwinie wraz z opiekunami udali się na autokarową wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Pogoda sprzyjała. Słonecznie, ale nie upalnie w sam raz na spacer po Gdańskim ZOO. Był to pierwszy punkt podróży. Słonie wachlujące się uszami i żyrafy wyciągające szyje po smakowite śniadanie powitały z radością zwiedzających.  Uczniowie z utęsknieniem czekali na wizytę u lwów, które leniwie drzemały na swoim wybiegu.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Gdyni i Gdańska
 • Wycieczka pociągiem

  W klasie VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie pojawił się pomysł wycieczki klasowej pociągiem do Poznania. Podróż pociągiem to niezapomniana przygoda i doświadczenie, które pozostanie w pamięci na długo. Dla niektórych uczestników to była pierwsza okazja do dłuższej przejażdżki pociągiem, co w gronie rówieśników z klasy było szczególnie atrakcyjne.

  08 czerwca uczniowie klasy VI wyjechali pociągiem w kierunku Poznania. Już podczas podróży mogli podziwiać piękne widoki zza szyb pociągu. Pierwszym punktem wyjazdu była Palmiarnia Poznańska. To jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to około 17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka pociągiem
 • Dzień dziecka

  Tylko dzieci potrafią zatknąć kij w piasku,
  uznać, że jest królową i obdarzyć go miłością.

  Antoine de Saint - Exupere

  Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego.

  Czytaj Więcej o: Dzień dziecka
 • Podsumowanie szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

  W maju uczniowie klas IV – VIII i klasy II i III Szkoły Podstawowej im, Marii Konopnickiej w Iwinie uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Mistrz tabliczki mnożenia”. W dniach 10 i 11 maja uczniowie klas starszych rozwiązywali test on-line z zakresu mnożenia i dzielenia. W klasie IV mistrzem „Tabliczki mnożenia” został Dominik Bartnik, wicemistrzem – Jakub Wasiak, w klasie V mistrzem została Klaudia Mejer, a wicemistrzem – Zuzanna Łukaszewska, w klasie VI mistrzem został Mariusz Kwirig, a wicemistrzem – Filip Kacprzak, w klasie VII mistrzem została Nikola Rutkowska, a wicemistrzem – Natalia Stępień, w klasie VIII mistrzem został Mikołaj Adaśko, a wicemistrzem – Oliwia Lipian. Uczniowie klas starszych wykazali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, ale także koncentracją i refleksem. Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali oceny cząstkowe zgodne z WSO.

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie szkolnego konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
 • Papierowy świat matematyki – książkowe origami

  Innowacja pedagogiczna "Papierowy świat matematyki - książkowe origami" realizowana była w roku szkolnym 2020/2021 w klasie piątej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. W trakcie realizacji innowacji w roku szkolnym 2020/2021 omawiane były treści programowe dotyczące następujących zagadnień: rozpoznawanie i nazywanie kątów, trójkątów i czworokątów, obliczanie obwodów i pól wielokątów o podanych długościach w sytuacjach praktycznych. Głównym celem innowacji było rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, ćwiczenia, książkowe składanki, książkowe origami oraz book art. Zadania, zabawy i ćwiczenia w programie zostały dobrane w taki sposób aby pobudzały naturalne zainteresowania uczniów i zachęcały do twórczości na miarę ich indywidualnych możliwości.

  Czytaj Więcej o: Papierowy świat matematyki – książkowe origami
 • Pole nadziei

  22 kwietnia 2021 roku uczennice działające w Radzie Wolontariatu Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie wraz z opiekunem brały udział w Polach Nadziei. Tego dnia kwestowały na ulicach Szczecinka. Pomimo złej aury pogodowej udało nam się zasilić konto Hospicjum o kwotę 1 100 złotych. Dziękujemy Wszystkim, którzy okazali tego dnia Wielkie Serce.

  Jowita Okurowska - pedagog

  Czytaj Więcej o: Pole nadziei
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  2021 to kolejny rok udziału naszej szkoły w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Hasło „Działajmy razem” nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych jak i samych dzieci, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

  „Jak pokazują najnowsze badania, które diagnozują sytuację dzieci w okresie pandemii, wielu uczniów przebywa przed ekranem nawet 8 i więcej godzin dziennie. Wielu z nich dostrzega także wyraźną różnicę w jakości relacji z rówieśnikami oraz bliskimi, która przez wiele miesięcy jest zapośredniczona przez ekran. Nie wiadomo jak w dłuższej perspektywie wpłynie to na młodych ludzi.” - powiedziała Anna Rywczyńska Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

  Czytaj Więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu
 • Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Matematycznego

  W marcu został ogłoszony Szkolny Konkurs „Matematyczna Kartka Wielkanocna” dla uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie. Konkurs polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej prezentującej treści wielkanocne i matematyczne. Celem konkursu było: upowszechnianie i uatrakcyjnienie wiedzy matematycznej wśród uczniów, kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz popularyzowanie zabawowej formy nauczania poprzez tworzenie matematycznych kartek wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 44 prace graficzne. W dniu 26 marca 2021r. komisja w składzie: Renata Piątkowska, Monika Stokowiec i Jowita Okurowska dokonała oceny prac wykonanych w dowolnych programach graficznych.

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie ze Szkolnego Konkursu Matematycznego

Banery/Logo