Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Z życia szkół

Artykuły

 • Szkoła na pTAK

  „Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu.”

  (Albert Einstein)

  Szkoła na pTAK! to ogólnopolska akcja edukacyjna poświęcona Przyrodzie, a w szczególności ptakom.

  Jest częścią realizowanej Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK!

  Akcja Szkoła na pTAK! skierowana jest do szkół, przedszkoli, ośrodków wychowawczych, organizacji i wszelkiego rodzaju instytucji edukacyjnych w całej Polsce. Ważne, by ptaki, przyroda, ich ochrona oraz nasza idea na pTAK! były Wam bliskie.

  Czytaj Więcej o: Szkoła na pTAK
 • Pociągiem do biblioteki

  Dnia 27 kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

  Dzieci podzielone na czteroosobowe grupy znalazły drogę do biblioteki zatrzymując się na stacjach, gdzie rozwiązywały różne zadania np.: labirynt, wiadomość szyfrem, rebusy, znajdź różnice, połącz punkty itp. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie grupa otrzymywała pieczątkę na bilecie do biblioteki.

  Po dotarciu na miejsce uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania książek oraz otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek, na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

  Czytaj Więcej o: Pociągiem do biblioteki
 • Zainwestuj w Naszą Planetę

  Dnia 22 kwietnia, pod tym hasłem, w naszej szkole odbyła się akcja Dnia Ziemi. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Na początku koleżanka z klasy szóstej, Klaudia, wprowadziła wszystkich w temat akcji oraz ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu o tematyce ekologicznej - uczymy się ekologii. Pierwsze miejsce zajął Filip Apanowicz, drugie Nikola Rutkowska, a trzecie Grzegorz Dziadek. Następnie, w podziale na grupy, odbył się quiz ekologiczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

  Czytaj Więcej o: Zainwestuj w Naszą Planetę
 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Było radośnie, kolorowo i wiosennie. Uczniowie przygotowali barwne i wesołe stroje dla Miss i Mistera Wiosny, które zaprezentowali na czerwonym dywanie. Jury miało trudny orzech do zgryzienia ostatecznie - wygrała klasa 7a. Nie zabrakło też dobrej zabawy w zmaganiach sportowych. Klasy rywalizowały ze sobą z uśmiechem na twarzy
  bo najważniejsza była dobra zabawa. Ostatnim etapem obchodów tego wyjątkowego dnia było przygotowanie plakatów nawiązujących do wierszy o wiośnie. Klasy spisały się znakomicie: plakaty są pomysłowe, kolorowe i zdobią hol naszej szkoły.

  Czytaj Więcej o: Pierwszy Dzień Wiosny
 • Światowy Dzień Wody

  W dniu 22 marca 2022r. uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie obchodzili po raz pierwszy Światowy Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie. Chętni uczniowie klasy V i VII wykonali plakaty promujące Światowy Dzień  Wody , oszczędzanie wody, informacje o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. W ramach niniejszej akcji uczniowie na zajęciach matematyki rozwiązywali zadania związane z zamianą ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne i procenty oraz interpretacją ułamków zwykłych.

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Wody
 • Powitanie wiosny

  21 marca to od dawna kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Nareszcie nadeszła wiosna! W poniedziałek, oficjalnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W klasach i na holu szkolnym pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice. O godzinie 10:45 uczniowie klasy VII powitali wszystkich uczniów na holu szkolnym oraz wysłuchaliśmy piosenki „Wiosenne porządki” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego im uczniów klas I – III. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Uczniowie klasy V, VI i VIII przygotowywali wiosenne kanapki, które były kolorowe i smakowały wyśmienicie bo wiadomo „Śniadanie daje moc”.

  Czytaj Więcej o: Powitanie wiosny
 • Międzynarodowy Dzień Matematyki

  14 marca uczniowie klasy I i II oraz uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie obchodzili Międzynarodowy Dzień Matematyki. Dzieci z klas młodszych poprzez zabawę, doskonaliły swoje umiejętności matematyczne, utrwalały dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia, logiczne myślenie jak również integrowały się we wspólnym działaniu, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Pierwszaki  wykonały projekty ,,Wesołych cyferek”. Wspaniale bawiły się kodowaniem na macie. Ich starsi koledzy z klasy II pracowali z wykorzystaniem tablicy multimedialnej: odwzorowywanie  układów symetrycznych okazało się dla nich świetną zabawą. Dla utrwalenia tabliczki mnożenia korzystali z gier online.Uczniowie mieli okazję przekonać się, że matematyka to nie tylko trudne zadania, liczby, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Matematyki
 • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w naszej szkole

  We wtorek 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Męska część przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia dla małych i tych większych kobiet obdarowując je symbolicznymi upominkami. Szkolne panie odwdzięczyły się pamiętając o Dniu Mężczyzn 10 marca. Rada wolontariatu z okazji tych świąt przygotowała kiermasz z różnorodnymi upominkami. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

  Wzajemna pamięć i życzliwość mile widziana zawsze, nie tylko od święta!

  Samorząd Uczniowski SP Iwin

  Czytaj Więcej o: Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny w naszej szkole
 • Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy

  W dniu 07 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych i starszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Szczecinku. Przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych zwłaszcza w okresie wakacyjno – letnim.

  Czytaj Więcej o: Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy

Banery/Logo