Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Z życia szkół

Artykuły

 • Sprawozdanie z okazji dnia babci i dziadka

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  o tym szczególnym święcie pamiętali uczniowie z Zespołu Szkół w Grzmiącej.

  Dnia 19 stycznia 2023 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli na widowni i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. 

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z okazji dnia babci i dziadka
 • Ogólnopolski Projekt "Mistrzyni Szymborska"

  W tym roku świętujemy 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki i laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W  związku z upamiętnieniem roku Wisławy Szymborskiej, Zespół Szkół w Grzmiącej  przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu „Mistrzyni Szymborska”.

  Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych polskich i polonijnych. Uczniowie pod opieką polonistek zrealizują działania o charakterze kulturalnym, poświęconym życiu i twórczości polskiej poetki.

  O naszej działalności będziemy informować na bieżąco.

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Projekt "Mistrzyni Szymborska"
 • Dzień babci i dziadka

  20 stycznia 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie gościły swoje Babcie i swoich Dziadków. Wszystkie wnuki zaprezentowały się w programie artystycznym. Następnie Babcie zostały zaproszone do zabawy z piosenką „Babciu, zrób to co ja”.

  Czytaj Więcej o: Dzień babci i dziadka
 • Orzeł ortograficzny

  Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Ortograficzny” (sesja jesienna) organizowanym przez Zespół DELTA. Konkurs urozmaicił zajęcia z zakresu ortografii, stanowił też cenne rozszerzenie programu nauczania, jednocześnie popularyzując naukę przez zabawę. Test umożliwił porównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczestników z terenu całej Polski.
  Uczniowie biorący udział  w konkursie, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymali dyplomy uznania. 

  Czytaj Więcej o: Orzeł ortograficzny
 • Szkolny Konkurs Plastyczny pt. “Boże Narodzenie w moim domu”

  W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. “Boże Narodzenie w moim domu”, którego organizatorkami były p. Anna Ludwiczak-Ługom i p. Anita Gardzioła. Uczestniczący w nim uczniowie i uczennice mieli za zadanie w plastyczny sposób przedstawić kultywowane przez ich rodziny zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe.

  Do konkursu zgłoszonych zostało dwadzieścia pięć prac. Niełatwym zadaniem dla komisji było wybranie spośród nich tych najpiękniejszych, dlatego ostatecznie przyznano aż 6 nagród i 10 wyróżnień.

  Czytaj Więcej o: Szkolny Konkurs Plastyczny pt. “Boże Narodzenie w moim domu”
 • Warsztaty dietetyczne drugoklasistów

  8 listopada uczniowie klas młodszych wspólnie świętowali  Dzień Zdrowego Śniadania. Nie było to jedyne wydarzenie związane z tym świętem, bo następnego dnia w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty z zaproszoną do naszej szkoły dietetyczką Panią Ewą Janowicz. Wzięli w nich udział uczniowie klas drugich wraz z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wykładem na temat znaczenia drugiego śniadania w życiu dziecka. Zebrani dowiedzieli się, że jest ono najważniejszym posiłkiem w trakcie wyczerpującego dnia malucha w szkole, które ma zapewnić mu energię do nauki, a także dostarczyć siłę niezbędną do zabawy z rówieśnikami. Pani Ewa powiedziała również zebranym, że śniadanie dziecka powinno być nie tylko smaczne, ale też pożywne, treściwe i jak najmniej przetworzone. Po zakończonym wykładzie dzieci wspaniale odpowiadały na pytania prowadzącej, co świadczyło o ich sporej wiedzy na temat zdrowego odżywiania, ale  i o tym, że pilnie uważały.

  Czytaj Więcej o: Warsztaty dietetyczne drugoklasistów
 • Charytatywna akcja piernikowa

  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu z żyjących obok nas ludzi doświadcza samotności, choroby, izolacji, cierpienia, tęsknoty za bliskimi.

  Czytaj Więcej o: Charytatywna akcja piernikowa
 • Przedstawienie Jasełkowe

  Coroczne przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszej szkoły. Jak co roku pani Iwona Łabęcka stanęła przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy tematyka - historia narodzin Jezusa w Betlejem - jest oczywiście niezmienna. W dniu 19 grudnia w przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas młodszych i starszych. Kolejny raz jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiały się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się małym aktorom.

  Czytaj Więcej o: Przedstawienie Jasełkowe
 • Spotkanie z przedstawicielami OSP

  13 grudnia w naszej szkole gościliśmy  Pożarną z Krosina i Storkowa. Strażacy uczyli i przypominali uczniom co należy zrobić gdy ktoś straci przytomność, zasłabnie, zakrztusi się, bądź ulegnie wypadkowi. Nauki udzielania pierwszej pomocy nigdy za wiele. Każdy, od przedszkolaka po panią dyrektor, mógł spróbować swoich sił w wykonaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Po teorii i praktyce dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z ogromnym zachwytem oglądały wozy strażackie. Wśród edukujących dziś strażaków byli absolwenci naszej szkoły. Niezwykle miło patrzeć na swoich byłych i obecnych uczniów zaangażowanych we wspólne działania.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z przedstawicielami OSP

Banery/Logo