Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Rolnictwo

Artykuły

 • Rolniku, wprowadzono zmiany w sposobie szacowania strat spowodowanych suszą w 2023 roku!!!

  Uprzejmie informuję, że podpisane zostało Zarządzenie nr 186/2023 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 18 lipca 2023 r. w sprawie powołania Komisji do szacowania szkód powstałych na terenie województwa zachodniopomorskiego w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsuniecie się ziemi lub lawinę.

  Czytaj Więcej o: Rolniku, wprowadzono zmiany w sposobie szacowania strat spowodowanych suszą w 2023 roku!!!
 • Zgłoś szkodę rolniczą – susza 2021

  Informujemy, że producenci rolni samodzielnie szacują szkody spowodowane  przez tegoroczną suszę w uprawach rolnych, za pomocą publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” – https://aplikacje.gov.pl/app/susza

  Wypełnione wnioski, po uzupełnieniu informacji  o wszystkich uprawach, należy podpisać Profilem Zaufanym i wysłać w aplikacji do 15 października.

  Poniżej  zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Pod komunikatem znajduje się instrukcja wypełniania wniosku o oszacowanie szkód spowodowanych wystąpieniem suszy.

  Czytaj Więcej o: Zgłoś szkodę rolniczą – susza 2021
 • Wznowienie szkoleń z zakresu Stosowania środków ochrony roślin.

  Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach wznowił szkolenia z zakresu Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.

  Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach proszone są o kontakt z doradcami PZDR w powiatach, Oddziałem w Koszalinie lub ZODR w Barzkowicach.

  Czytaj Więcej o: Wznowienie szkoleń z zakresu Stosowania środków ochrony roślin.
 • Zwrot podatku akcyzowego

  Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski informuje, że producenci rolni, posiadający lub współposiadający grunty orne położone na terenie gminy Grzmiąca, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w terminach:

  • od 1 lutego 2021 r. do 01 marca 2021 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.
  • od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r.
  Czytaj Więcej o: Zwrot podatku akcyzowego
 • Konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich

  W imieniu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Szczecin informujemy, że Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Zebrane opinie i poglądy przyczynią się do opracowania długoterminowej wizji tychże obszarów. Bardzo prosimy o rozesłanie tego e-maila do zainteresowanych osób oraz instytucji z Państwa obszaru. Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wypełnić kwestionariusz online. Konsultacje odbywają się w języku angielskim. Opinie można nadsyłać do dnia 30.11.2020 r.

  Więcej szczegółów oraz formularz mogą Państwo znaleźć pod poniższym linkiem:

  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-rural-areas/public-consultation

  Czytaj Więcej o: Konsultacje społeczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich
 • Gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020

  W dniu 2 października br. w Dźwirzynie, odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020 na szczeblu województwa zachodniopomorskiego.
  Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza w kategorii Rolnik zdobyli - Renata i Marek Szoć, którzy prowadzą gospodarstwo w Wielawinie, w powiecie szczecineckim.
  Gospodarstwo jest jednym z nielicznych indywidualnych gospodarstw rolnych na Pomorzu Zachodnim prowadzących produkcję trzody chlewnej w sposób tradycyjny ściółkowy. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 161 ha użytków rolnych a główne kierunki produkcji to trzoda chlewna w cyklu zamkniętym. Wielkość produkcji rocznej to sprzedaż 650 sztuk tuczników od 30 macior. Gospodarstwo ma liczne osiągnięcia: m.in.: tytuł „Gospodarstwo Roku 2013 Powiatu Szczecineckiego”, dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie SANO na najbardziej mięsną świnię w województwie zachodniopomorskim za lata 2015, 2017, 2018 i 2019 (w 2016 roku drugie miejsce w tym konkursie) z mięsnością 64,7% za 2015 rok i 67,2% za 2019 rok.

  Czytaj Więcej o: Gala podsumowująca konkurs AGROLIGA 2020

Banery/Logo