Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Dni Grzmiącej 2023

Artykuły

 • Za nami kolejne bardzo udane Dni Grzmiącej !

  W sobotę, 19 sierpnia br. stadion sportowy w Grzmiącej tętnił życiem. Było kolorowo, zabawnie, smacznie i upalnie. Na odwiedzających czekało wiele różnorodnych atrakcji.

  Dla najmłodszych przygotowano m.in. animację, konkursy z nagrodami, zamki dmuchane, ściankę wspinaczkową, stanowiska tworzenia latawców, wyścigi budowania wież z klocków, bańki mydlane, stanowiska z warkoczykami, tatuażami brokatowymi i malowanie twarzy. Podczas imprezy odbywały się warsztaty dawnych zawodów w tym garncarz oraz zbrojmistrz i zbroje. Wszystkie wymienione atrakcje były bezpłatne !

  Jak zwykle można było skosztować wielu pyszności, zaczynając od pierogów, wypieków, dzika z warzywami i kaszą przygotowanych przez społeczność lokalną po dania z grilla serwowane przez firmę DELUX.

  Nie zabrakło licznych konkurencji kulinarnych i zręcznościowych dla naszych sołectw.

  Czytaj Więcej o: Za nami kolejne bardzo udane Dni Grzmiącej !
 • Konkursy dla Sołectw - regulaminy, formularz zgłoszeniowy

  Serdecznie zapraszamy Sołectwa z terenu gminy Grzmiąca do udziału w uroczystych obchodach Dni Grzmiącej 2023, dla których w tym roku przewidziane są liczne konkursy z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi m.in. konkurs na:

  1. Najciekawsze Stoisko Sołeckie;
  2. Konkurs kulinarny na najsmaczniejszy bigos;
  3. Domowy chleb ze smalcem i ogórkiem;
  4. Nalewka Owocowa Własnej Receptury;
  5. Najsmaczniejszy wypiek - Sernik;
  6. Turniej Sołectw, a w nim:
  • przeciąganie liny;
  • ubijanie piany widelcem;
  • wyścig rydwanów;
  • skrzynki;
  • rzut do celu w balon;
  • tor przeszkód;
  • cerowanie skarpet na czas.
  Czytaj Więcej o: Konkursy dla Sołectw - regulaminy, formularz zgłoszeniowy
 • Zaproszenie dla wystawców na Dni Grzmiącej 2023

  Zapraszamy do udziału w Dniach Grzmiącej 2023, które odbędą się 19 sierpnia 2023 r. na stadionie sportowym w Grzmiącej.

  Wydarzenie połączone będzie z wystawą rolniczo – ogrodniczo – gospodarczą sołectw z terenu gminy, firm rolniczych, instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, jak również podmiotów gospodarczych. Nie zabraknie licznych konkursów, atrakcji dla najmłodszych oraz wspólnej zabawy.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu indywidualnych producentów rolnych, firmy i instytucje działające na rzecz i w otoczeniu rolnictwa, ogrodników, pszczelarzy, rękodzielników zainteresowanych prezentacją lub sprzedażą oraz właścicieli stoisk z zabawkami, kosmetykami, itp. do udziału w tegorocznych uroczystościach.

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie dla wystawców na Dni Grzmiącej 2023

Banery/Logo