Gmina Grzmiąca

Aktualności

Artykuły

 • Ruszył nabór wniosków w ramach Programu „Działaj Lokalnie” 2022

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza po raz kolejny Lokalny Konkurs Grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

  W Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie 2022” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

  Czytaj Więcej o: Ruszył nabór wniosków w ramach Programu „Działaj Lokalnie” 2022
 • Granty Strażackie 2022

  Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił nabór ofert w ramach "Grantów Strażackich", na realizację zadania polegającego na wykonaniu prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP oraz ich otoczenia.

  • W tym roku dotacje dla OSP wyższe o 10 tys. zł!
  • Maksymalna kwota dotacji przyznana jednorazowo nie może przekroczyć 20 tys. zł.
  • Wymagany wkład własny osobowy w wysokości 20% w stosunku do wnioskowanej kwoty dotacji.

  Termin na składanie ofert: od 16 maja 2022 r. do 6 czerwca 2022 r. do godz. 15:00 za pośrednictwem generatora Witkac.pl

  Czytaj Więcej o: Granty Strażackie 2022
 • Nadmorskie Warsztaty Pozarządowe

  Pracownia Pozarządowa serdecznie zaprasza przedstawicieli/przedstawicielki organizacji do udziału w wyjątkowych szkoleniach !
  Nadmorskie Warsztaty Pozarządowe to małe grupy, nieformalna atmosfera, przestrzeń na poznawanie się i wymianę doświadczeń a także szeroki zakres tematyki dopasowanej do potrzeb uczestników i uczestniczek.

  Warsztaty skierowane są do osób z zachodniopomorskich organizacji pozarządowych posiadających doświadczenie w aktywności w przestrzeni publicznej.

  Czytaj Więcej o: Nadmorskie Warsztaty Pozarządowe
 • Mikrodotacje w Programie Społecznik

  Prawie 3 mln zł na mikrodotacje w Programie Społecznik. Będzie też pomoc na działania na rzecz uchodźców.

  Społeczniczki i Społecznicy będą mogli złożyć dwa wnioski w naborze, w tym jeden z grupą nieformalną. W tej edycji nie będzie jednak kontynuowana część programu dot. Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich wybieranych w internetowym głosowaniu.

  Od tego naboru kwota mikrodotacji w programie wynosić będzie 5 tys. zł. Pierwszy nabór do programu rozpocznie się już dziś (21 marca 2022 r.) i potrwa do 10 kwietnia 2022 r.

  Czytaj Więcej o: Mikrodotacje w Programie Społecznik
 • Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos !

  Szanowni Państwo !

  Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos !

  Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza grupy nieformalne i organizacje, które chcą we współpracy z miejscowymi władzami rozwiązywać wybrany lokalny problem lub zrealizować pomysł na ulepszenie swojej miejscowości do udziału w 16. edycji akcji Masz Głos.

  Rekrutacja trwa do 14 marca 2022 roku przez formularz dostępny na stronie internetowej https://www.maszglos.pl/rejestracja/

  Chętni, którzy zgłoszą się do projektu i zostaną przyjęci, dostaną wsparcie w prowadzeniu działań – m.in.:

  • współpracę z ekspertami,
  • porady prawne,
  • możliwość udziału w szkoleniach.
  Czytaj Więcej o: Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos !
 • „Puchar 1000 goli”

  W imieniu Gminnego Ludowego Zespołu Sportowego „Zawisza” Grzmiąca prosimy o oddawanie głosów na nasz klub sportowy w konkursie pn. „Puchar 1000 goli”, w ramach którego do wygrania jest 30 tys. zł na sprzęt sportowy czy modernizację boiska.
   
  Zgodnie z regulaminem konkursu: z jednego adresu IP można będzie oddać 1 głos w ciągu 24h, bez dodatkowego logowania.

   

  Czytaj Więcej o: „Puchar 1000 goli”
 • Szkolenie Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem

  PROGRAM SZKOLENIA

  LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA POJEZIERZE RAZEM

   

  z potencjalnymi Wnioskodawcami, osobami zamierzającymi prowadzić działalność gospodarczą, osobami prowadzącymi działalność gospodarczą na obszarze działania LGD w celu omówienia warunków udzielenia wsparcia oraz dokumentów związanych z naborem wniosków o przyznanie pomocy (WoPP) nr 1/2022, 2/2022, 3/2022.

  Czytaj Więcej o: Szkolenie Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem
 • Piknik Rodzinny

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się12 września 2021 r. w miejscowości Borne Sulinowo na terenie udostępnionym przez Centrum Kultury i Rekreacji. Godzina rozpoczęcia: 11:00.

   

  Czytaj Więcej o: Piknik Rodzinny
 • IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi

  W niedziele (29 sierpnia br.) Wójt Patryk Makowski uczestniczył w IV Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi, które obyło się w Bobolicach. Inicjatorem wydarzenia był Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Gminę Grzmiąca reprezentowały także Panie z Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Babeczki" w Grzmiącej na ręce, których kierujemy ogromne podziękowania i słowa uznania. Pomimo mało sprzyjającej aury pogodowej Panie godnie reprezentowały naszą gminę.

  Czytaj Więcej o: IV Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi