Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Projekty

Menu dla: Projekty

Artykuły

 • Granty Soleckie 2022 w Sołectwie Krosino

  Pod koniec października (28 października 2022 r.) zakończyła się realizacja projektu pn. „Montaż oświetlenia solarnego w miejscowości Krosino”  sfinansowanego w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „GRANTY SOŁECKIE 2022”.

  Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 15.000,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego zakupiono 6 sztuk lamp solarnych do Sołectwa Krosino.

  Czytaj Więcej o: Granty Soleckie 2022 w Sołectwie Krosino
 • Oficjalne otwarcie ulicy Spółdzielczej

  Dnia 07 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej inwestycji zrealizowanej w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja I, pn. „Przebudowa ulicy Spółdzielczej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Grzmiąca”.

  W wydarzeniu uczestniczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Golińska, Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski, Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec, Radna Rady Gminy Grzmiąca Danuta Babiak oraz Sołtys Sołectwa Grzmiąca Grażyna Pawłowska.

   

  Czytaj Więcej o: Oficjalne otwarcie ulicy Spółdzielczej
 • Odbiór sprzętu komputerowego

  Szanowni Państwo,

  Zapraszamy po odbiór sprzętu komputerowego zakupionego w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

  Oficjalne przekazanie odbędzie się w poniedziałek 12 września 2022 roku o godzinie 13.30 w sali narad Urzędu Gminy Grzmiąca przy udziale Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu
  i Środowiska Poseł na Sejm RP Pani Małgorzaty Golińskiej oraz Wicewojewody Zachodniopomorskiego Pana Tomasza Wójcika.

   

  Czytaj Więcej o: Odbiór sprzętu komputerowego
 • Piękna Zachodniopomorska Wieś

  Szanowni Państwo,

  z wielką przyjemnością informujemy, że wczoraj (30.08.2022 r.) na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zamieszczono finałową dziesiątkę sołectw, które decyzją Kapituły konkursu pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” zostały wytypowane do przeprowadzenia wizji w terenie.

  Czytaj Więcej o: Piękna Zachodniopomorska Wieś
 • Sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach grantów PPGR

  Szanowni Państwo,
  długo wyczekiwana wiadomość przez wielu mieszkańców gminy Grzmiąca…

  Miło nam poinformować, że we wtorek 23 sierpnia br. przedstawiciele firmy ZAKŁAD ELEKTRONICZNEJ TECHNIKI OBLICZENIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wyłonionej w ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego dostarczyli do Urzędu Gminy Grzmiąca sprzęt komputerowy w postaci 225 szt. laptopów.

  Aktualnie oczekujemy jeszcze dostawy 11 szt. tabletów oraz myszy bezprzewodowych.

  Planowany termin dostawy to poniedziałek (29 sierpnia 2022 r.).

  Czytaj Więcej o: Sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach grantów PPGR
 • Kolejne środki finasowe trafią do Gminy Grzmiąca !

  Wczoraj (25 sierpnia 2022 r.) w Urzędzie Gminy Grzmiąca odbyło się podpisanie umów w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2022”.

  Z ramienia województwa umowy parafował Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Gminę Grzmiąca reprezentowała Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk oraz Sołtysi nagrodzonych Sołectw Agnieszka Misztal - Sołectwo Przystawy i Stanisław Kurek - Sołectwo Krosino.

  W Sołectwie Przystawy mieszkańcy zdecydowali, że zostanie wymienione pokrycie dachowe w budynku świetlicy wiejskiej z papy na blacho dachówkę, natomiast w Krosinie posadowionych zostanie 6 nowych lamp solarnych , które poprawią bezpieczeństwo na cmentarzu oraz wzdłuż ulicy Rzecznej.

  Czytaj Więcej o: Kolejne środki finasowe trafią do Gminy Grzmiąca !
 • Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem

  Wczoraj podczas XXXV sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom w ramach projektu „Zwiększenie gęstości sieci stacji meteorologicznych w Województwie Zachodniopomorskim”.
  Mamy dobre wieści dla rolników Gmina Grzmiąca znalazła się na liście jednostek z dofinansowaniem w wysokości 50 tys. złotych na zadnie polegające na posadowieniu stacji meteorologicznej w miejscowości Lubogoszcz, która pomoże w bardziej precyzyjny sposób określać m.in. susze rolniczą.
  Pomoc finansową na realizację tego zadania deklaruje również Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie.

  Czytaj Więcej o: Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem
 • Kompleksowa przebudowa drogi w miejscowości Mieszałki

  Dziś odbyło się podpisanie drugiej już umowy w ramach programu Rządowego Funduszu #PolskiŁad: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie pn. "Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mieszałki".

  Z ramienia Wykonawcy - Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Budowlanych „INFRABUD” Sp. z o.o., umowę parafował Prezes Pan Bartosz Kłosowski, Gminę Grzmiąca zaś reprezentował Wójt Patryk Makowski przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk. Równorzędnie została zawarta umowa z inspektorem nadzoru. Nad prawidłowym wykonaniem inwestycji czuwać będzie Pan Tomasz Antolak.

  W wydarzeniu reprezentując Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Poseł na Sejm RP Panią Małgorzatę Golińską uczestniczyły Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec oraz Dyrektor Biura Poselskiego Poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej Monika Łuszkiewicz.

  Czytaj Więcej o: Kompleksowa przebudowa drogi w miejscowości Mieszałki
 • Kompleksowa przebudowa ulicy Spółdzielczej

  Wczoraj (28 lutego br.) odbyło się podpisanie pierwszej umowy w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie pn. "Przebudowa ulicy Spółdzielczej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Grzmiąca" z przedstawicielem Wykonawcy robót - POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.
   
  Z ramienia POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. umowę parafował Pełnomocnik Pan Przemysław Kowalczyk, Gminę Grzmiąca zaś reprezentował Wójt Patryk Makowski przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk.

   

  Czytaj Więcej o: Kompleksowa przebudowa ulicy Spółdzielczej

Banery/Logo