Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Szczepienia przeciw COVID-19

W dniu wczorajszym Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zorganizował wideokonferencję ze starostami, burmistrzami i wójtami z terenu naszego województwa. Głównym tematem wideokonferencji były szczepienia przeciw
COVID-19.

Wojewoda poinformował, że od 15 stycznia rozpocznie się proces rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a od 22 stycznia zarejestrować się będą mogli seniorzy powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

W chwili obecnej opracowywane są procedury transportu do punktów szczepień osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym o kodzie R lub N  i starszych niemających możliwości samodzielnego dojazdu. Za transport mają być odpowiedzialne głównie gminy (wiejskie, miejskie oraz miejsko-wiejskie), a także jednostki OSP. Gmina, która zajmie się transportem otrzyma dofinansowanie w wysokości 80% stawki za przewóz 1 osoby, tj. dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców przyjęto stawkę za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w wysokości 75,00 zł, dla pozostałych gmin – 65,00 zł. Transport osoby starszej, lecz nieposiadającej orzeczenia o niepełnosprawności oszacowano na 30,00 zł. 

Na jutro, tj. 14.01.2021r. została zaplanowana wideokonferencja pełnomocnika wojewody ds. szczepień z przedstawicielami poszczególnych samorządów, komendantem PSP, a także przedstawicielami jednostek OSP. Tematem spotkania będzie organizacja transportu do punktów szczepień.

Warto przypomnieć, że istnieją trzy sposoby rejestracji: internetowe konto pacjenta, infolinia 989, oraz bezpośrednie zapisanie się w punkcie szczepień.

Na terenie Gminy Grzmiąca powstały dwa punkty szczepień – w Grzmiącej i w Krosinie. Szczepienia będą dokonywane przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MED-IK dr Irenę Kubisa.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Autor: Aleksandra Lachowska

Banery/Logo