Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2023

Z życia szkół

Artykuły

 • Podsumowanie szkolnego konkursu - mistrz tabliczki mnożenia

  16 maja br. uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im, Marii Konopnickiej w Iwinie uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Mistrz tabliczki mnożenia”. Uczniowie klas starszych wykazali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 1000, ale także koncentracją i refleksem. W wyniku rywalizacji mistrzami tabliczki mnożenia okazali się uczniowie klasy VIII – Mariusz Kwiring i Aleksandra Pacholczyk, klasy VII – Agata Szewczyk, klasy VI – Dominik Bartnik, klasy V – Katarzyna Kacprzak i klasy IV – Maja Kopczyńska. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz zachęcamy wszystkich do dalszej, wytężonej pracy, bo przecież matematyka to królowa nauk...

  Beata Laube

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie szkolnego konkursu - mistrz tabliczki mnożenia
 • Konkurs fotograficzny „ZRÓB ZDJECIE PRZYJAŹNI”

  Serdecznie zapraszamy do konkursu organizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Dziecka 2023.

  Fotografie konkursowe powinny pokazywać przyjaźń - to mogą być wesołe zabawy z przyjaciółmi na podwórku, wspólne chwile z kolegami i koleżankami z klasy, niezwykłe spotkanie z czworonożnym przyjacielem itp.

  Chęć udziału w konkursie prosimy zgłaszać do pań: Anity Kreklau lub Agnieszki Szpulak w celu odebrania FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

  Zachęcamy do udziału :)

  Czytaj Więcej o: Konkurs fotograficzny „ZRÓB ZDJECIE PRZYJAŹNI”
 • Obchody 232. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja

  28 kwietnia w SP w Iwinie odbył się uroczysty apel upamiętniający 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Został on przygotowany przez uczniów klas II-VI pod opieką pań: Anny Purgal, Celiny Dziuby-Bartnik i Karoliny Lachowskiej-Majchrzak.

  Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego w asyście sztandaru szkoły. Następnie w krótkiej inscenizacji uczniowie zaprezentowali okoliczności uchwalenia Konstytucji i jej znaczenie dla ówczesnej Polski. Część artystyczną wzbogaciły patriotyczne piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

  Karolina Lachowska - Majchrzak

  Czytaj Więcej o: Obchody 232. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja
 • Finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez zachodniopomorskiego kuratora oświaty

  Kuratoryje konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia oraz nauczyciela zaangażowania i wielu godzin pracy.

                  Z dumą informujemy o kolejnych w tym roku sukcesach naszych uczniów z Konkursu Geograficznego:

  -        Igor Cygan – nauczyciel Elżbieta Niburska-Sitkiewicz

  -        Joanna Szpulak – nauczyciel Janusz Jankowski

  Gratulujemy!

  Czytaj Więcej o: Finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez zachodniopomorskiego kuratora oświaty
 • 28 kwietnia – DZIEŃ DOBRA

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzmiącej uczestniczyli w szczególnej akcji Caritas – DZIEŃ DOBRA.

  W tym dniu zorganizowano kolorowy happening. Klasy I – V wraz z wychowawcami oraz innymi nauczycielami przygotowały transparenty z hasłami nawołującymi do bycia DOBRYM. Maszerując ulicami Grzmiącej wykrzykiwali swoje hasła i rozdawali mieszkańcom cukierki z DOBRYM słowem.

  Tego dnia również kwestowano na rzecz chorych dzieci na oddziale onkologicznym dla Fundacji Gdy liczy się czas.

   Uczniowie klas starszych uczestniczyli w grze terenowej, w której na poszczególnych punktach zbierali fragmenty cytatów na temat DOBRA.

  Czytaj Więcej o: 28 kwietnia – DZIEŃ DOBRA
 • Światowy Dzień Zdrowia

  Światowy Dzień Zdrowia corocznie obchodzony jest 7 kwietnia. W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodziła 75.rocznicę swojego istnienia. Hasłem  przewodnim  tegorocznych obchodów było :,,Zdrowie dla wszystkich”.

  Nasza szkoła też przyłączyła się do akcji.

  13 kwietnia  uczniowie klas młodszych  obejrzeli film edukacyjny ukazujący zasady zdrowego odżywiania  i dobrego stylu życia, wyszukiwali zdrowych produktów w wykreślankach. W domu  przygotowali ilustracje zdrowych produktów z których stworzyli Piramidę Zdrowia. 

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Zdrowia
 • Dzień zdrowia

  Dzień zdrowia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie uczciliśmy przygotowaniem przez poszczególne klasy zdrowego  posiłku.  Dodatkowo chętni uczniowie mogli się sprawdzić w quizie - próba smaku „Zgadnij co zdrowego jesz”. Wszyscy doskonale się bawili, choć nie każdemu udało się rozpoznać właściwy smak.

  Iwona Łabęcka

  Czytaj Więcej o: Dzień zdrowia
 • Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

  Uczniowie klasy pierwszej  od początku roku szkolnego poznawali literki, uczyli się czytać. Nadszedł więc czas, żeby zostali pełnoprawnymi  czytelnikami szkolnej biblioteki. W czwartek 20 kwietnia musieli  wykazać się swoimi umiejętnościami i znajomością zasad dotyczących korzystania z biblioteki szkolnej a także doskonałą wiedzą, jak dbać o książki. Dlatego złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

  Iwona Łabęcka – nauczyciel SP Iwin

  Czytaj Więcej o: Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki
 • Pokażmy, że dobra jest więcej!

  "DOBROĆ JEST KLUCZEM DO LUDZKIEGO SERCA" R.Smith

  W niedzielę, 23 kwietnia Wolontariusze Szkolnego Koła "Otwórz serce" obdarowywali osoby uczestniczące we Mszach Św. cukierkami, w których każdy mógł odnaleźć DOBRE SŁOWO. Jednocześnie osoby chętne mogły wspomóc Ogólnopolską Akcję Fundacji ,,Gdy liczy się czas", która wspomaga działalność oddziałów onkologii dziecięcej. Był to dzień, w którym szczególnie doceniliśmy dobro, płynące z serca Obyśmy mogli każdego dnia powiedzieć za słowami Papieża Franciszka: ,, Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł powiedzieć : dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec bliźniego " .

  Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom i naszym wspaniałym WOLONTARIUSZOM.

   

  Czytaj Więcej o: Pokażmy, że dobra jest więcej!
 • Regulamin konkursu fotograficznego

  ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE KONKURSU

  1. Organizator: Zespół Szkół w Grzmiącej.
  2. Koordynatorzy: Mariola Rozmacińska, Krzysztof Trybulski
  3. Konkurs jest elementem projektu: „Cztery pory roku w obiektywie”.
  4. Przedmiot Konkursu:  wykonanie fotografii związanych z podanym tematem.
  5. Temat : Wszystkie kolory wiosny. UWAGA! Interpretacja tematu zależy od uczestników Konkursu.
  6. Forma: indywidualna.
  7. Cele:
  • rozwijanie umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania,
  • kształcenie wrażliwości artystycznej,
  • rozbudzanie zainteresowań fotografią,
  • promocja uczniowskich talentów.

  8. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na wystawie w głównym holu oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły: zsgrzmiaca.pl  

  Czytaj Więcej o: Regulamin konkursu fotograficznego

Banery/Logo