Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Z życia szkół

Artykuły

 • Warto pomagać

  To było bardzo wzruszające i emocjonujące spotkanie. Na zaproszenie Szkolnego Kola Wolontariatu "Otwórz serce"  do szkoły przyszła mama 6-miesiecznej  Kalinki Grzegorskiej. Dziewczynka wymaga rehabilitacji ogólnorozwojowej i neurologopedycznej.

  Czytaj Więcej o: Warto pomagać
 • Wieczór kolęd i pastorałek w szkole podstawowej w Iwinie

  Raz do roku w Szkole Podstawowej w Iwinie nastaje taki wieczór, kiedy przeżywamy cud Bożego Narodzenia. Są nim szkolne jasełka. W tym roku odbyły się one w duchu wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

  13 grudnia w sali gimnastycznej szkoły zebrali się zaproszeni na uroczystość goście, mieszkańcy Iwina i okolicznych miejscowości, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Piękne dekoracje, wieczór, ogromna ilość zapalonych świec – wszystko to wprowadziło zgormadzoną publiczność w świąteczną atmosferę.

  Czytaj Więcej o: Wieczór kolęd i pastorałek w szkole podstawowej w Iwinie
 • Piernikowe spotkanie

  Tradycją Szkolnego Koła Wolontariatu „Otwórz serce” jest ozdabianie pierniczków przed Świętami Bożego Narodzenia.

  W tym roku spotkaliśmy się w bardzo licznym gronie, co udowadnia, że w naszej szkole nie brakuje osób o dobrym sercu i ogromną chęcią niesienia pomocy.

  Czytaj Więcej o: Piernikowe spotkanie
 • Higiena naszą tarczą

  Uczniowie klas I-III biorą udział w Wojewódzkim Programie Edukacji Zdrowotnej:,, Higiena naszą tarczą ochronną”. Treści programu koncentrują się na zapobieganiu chorobom zakaźnym, głównie grypie i koronawirusowi SARS-COV-2,  poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. Znaczącą rolę w higienie osobistej odgrywa prawidłowe mycie rąk. Głównym celem programu jest osiągnięcie znaczącej poprawy zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. W szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Szczecinku, p. Iabelą Jadwiżyc dotyczące treści programu.

  Czytaj Więcej o: Higiena naszą tarczą
 • Zakończyła się I edycja gminnego konkursu plastycznego „Postać Świętego Mikołaja"

  Na konkurs wpłynęło 41 prac plastycznych (wykonanych dowolną techniką plastyczną). W konkursie wzięli udział dzieci i uczniowie z Zespołu Szkół w Grzmiącej oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie.

  05 grudnia 2023 roku komisja w składzie:

  1.     Aleksandra Lachowska – zastępca Wójta Gminy Grzmiąca,

  2.     Celina Dziuba - Bartnik – nauczyciel plastyki,

  3.     Marek Bulczak – przewodniczący Rady Gminy Grzmiąca,

  dokonała oceny prac plastycznych.

  Czytaj Więcej o: Zakończyła się I edycja gminnego konkursu plastycznego „Postać Świętego Mikołaja"
 • Sukces młodych sportowców

  Uczniowie naszej szkoły zajęli 2. miejsce w konkursie „Wyzwania Grassroots” To ogólnopolska inicjatywa realizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej skierowana do uczniów szkół podstawowych. Projekt polegał na realizowaniu konkursowych wyzwań, które zaangażują uczniów w aktywność fizyczną i pobudzą ich kreatywność.

  Celem Konkursu było promowanie i popularyzacja sportu oraz piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywizacja środowisk szkolnych.

  Czytaj Więcej o: Sukces młodych sportowców
 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  Światowy Dzień Rzucania Palenia przypadający w trzeci czwartek listopada ma już ponad 30-letnią tradycję. Uczniowie włączyli się w akcję, której celem była edukacja dotycząca zagrożeń wynikających z palenia, mająca uświadomić jak zgubnym nałogiem jest palenie. Chętni przedstawiciele klas malowali farbami symboliczne zielone płuca, układali hasła promujące niepalenie, rozwiązywali ,,krzyżówki antynikotynowe”.

  Czytaj Więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia

Banery/Logo