Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Informacje

Artykuły

 • Drodzy ósmoklasiści !

  Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi zdobytą przez Was wiedzę w szkole podstawowej.
  Życzę Wam przede wszystkim pomyślności oraz wiary we własne siły i umiejętności. Wierze, że zdobyta wiedza i trud włożony w przygotowanie się do tych egzaminów zaowocują satysfakcjonującymi wynikami, które pozwolą Wam kontynuować naukę w wymarzonych szkołach, rozwijać wiedzę, pasje i zainteresowania oraz spełniać swoje marzenia.

  POWODZENIA !

  Wójt Gminy Grzmiąca
  Patryk Makowski

  Czytaj Więcej o: Drodzy ósmoklasiści !
 • „Laptop dla ucznia”

  Szanowni Państwo,

  informujemy, że zgodnie z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli ( t.j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1369) Gminie Grzmiąca jako organowi prowadzącemu szkoły zostały przekazane komputery przenośnie typu laptop dla uczniów klas IV. Komputery te trafią do uczniów po podpisaniu umów przekazania zawieranych przez Wójta Gminy Grzmiąca z rodzicami/prawnymi opiekunami uczniów. Laptop może zostać przekazany bezpłatnie na własność (w przypadku zmiany klasy lub szkoły przez ucznia klasy objętej wsparciem laptop jemu przekazany stanowiący własność jego rodziców, nie podlega zwrotowi do organu prowadzącego szkołę) lub w użyczenie (laptop przyznany uczniowi klasy objętej wsparciem, na podstawie umowy użyczenia, stanowiący własność organu prowadzącego szkołę, w przypadku zmiany szkoły przez ucznia podlega zwrotowi do organu prowadzącego szkołę, w terminie 30 dni od dnia zmiany szkoły. Umowa użyczenia zawierana jest z rodzicem/prawnym opiekunem ucznia klasy IV, który odmówi przyjęcia laptopa na własność oraz z osobą albo podmiotem sprawującym pieczę zastępczą nad dzieckiem).

  Zgodnie z zasadami programu uczniowi klasy objętej wsparciem przysługuje jeden laptop sfinansowany ze środków publicznych. Rodzice uczniów klas IV, którzy otrzymali laptopy w ramach projektu grantowego  „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” muszą zdecydować czy zachowują komputer, który otrzymali z programu Granty PPGR, czy chcą skorzystać z nowego programu i w związku z tym zobowiązują się do zwrotu laptopa otrzymanego w ramach grantowego  „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

   

  Czytaj Więcej o: „Laptop dla ucznia”
 • Ferie zimowe wyróżnione

  Drodzy Uczniowie,

  Z okazji ferii zimowych życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.

  Odpoczywajcie po trudach wytężonej kilkumiesięcznej pracy, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi, a do szkoły wróćcie zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim półroczu.

  Bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii !

           Przewodniczący Rady Gminy Grzmiąca                                        Wójt Gminy Grzmiąca
                             Marek Bulczak                                                                     Patryk Makowski

                 

  Czytaj Więcej o: Ferie zimowe
 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Drodzy Uczniowie, stoimy dziś u progu nowego roku szkolnego. Pełni wakacyjnych wrażeń rozpoczynacie kolejny etap Waszej edukacji, przed Wami nowe doświadczenia i wyzwania. Po dwóch miesiącach wypoczynku czeka Was teraz czas wytężonej pracy. Życzę Wam więc wytrwałości i zapału do nauki, ale też wiele radości w tych nadchodzących miesiącach. Pierwszoklasiści dzień ten jest dla Was szczególnie ważny, dziś oficjalnie staniecie się uczniami. Życzę Wam, aby szkoła okazała się dla Was miejscem przyjaznym, żeby czas nauki w szkole podstawowej był wspaniałą przygodą.

  Czytaj Więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego
 • Uwolnij tysiące możliwości z Moim Stypendium!

  Studia na wymarzonej uczelni, realizacja projektu artystycznego czy społecznego, rozwój sportowy, wyjazd naukowy za granicę… w tych wszystkich działaniach – i wielu innych – może pomóc stypendium. Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, a także rzetelne artykuły o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

  Czytaj Więcej o: Uwolnij tysiące możliwości z Moim Stypendium!
 • Rekrutacja na studia mundurowe

  Uprzejmie informujemy, że ruszyła kolejna edycja studiów I stopnia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości na kierunku Penitencjarystyka, której celem jest przygotowanie funkcjonariuszy więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej. Student Uczelni jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym od pierwszego dnia studiów w Uczelni jest funkcjonariuszem Służby Więziennej. Nabór trwa od 15 marca 2021 roku do 31 maja 2021 roku. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji - szczegóły są zamieszczone w zakładce "Rekrutacja" na stronie Uczelni: www.swws.edu.pl

  Czytaj Więcej o: Rekrutacja na studia mundurowe
 • „Pomost do przyszłości"

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości przystępują do wspólnej realizacji XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2021/2022. Tegoroczni maturzyści mogą liczyć na wsparcie podczas pierwszego roku studiów w wysokości 7 000 zł.

  Aby móc ubiegać się o stypendium pomostowe należy spełnić łącznie kilka warunków, między innymi: być maturzystą z 2021 roku i zostać przyjętym na I rok dziennych studiów, pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców, dochód na członka rodziny nie może przekraczać 1960 zł brutto, oraz osiągać dobre wyniki w nauce. Ze szczegółowymi warunkami oraz regulaminem należy zapoznać się na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

  Czytaj Więcej o: „Pomost do przyszłości"
 • VII edycji konkursu Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

  Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!


  Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
  Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

  Czytaj Więcej o: VII edycji konkursu Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

Banery/Logo