Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2022

Projekty

Menu dla: Projekty

Artykuły

 • Odbiór sprzętu komputerowego

  Szanowni Państwo,

  Zapraszamy po odbiór sprzętu komputerowego zakupionego w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

  Oficjalne przekazanie odbędzie się w poniedziałek 12 września 2022 roku o godzinie 13.30 w sali narad Urzędu Gminy Grzmiąca przy udziale Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu
  i Środowiska Poseł na Sejm RP Pani Małgorzaty Golińskiej oraz Wicewojewody Zachodniopomorskiego Pana Tomasza Wójcika.

   

  Czytaj Więcej o: Odbiór sprzętu komputerowego
 • Piękna Zachodniopomorska Wieś

  Szanowni Państwo,

  z wielką przyjemnością informujemy, że wczoraj (30.08.2022 r.) na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zamieszczono finałową dziesiątkę sołectw, które decyzją Kapituły konkursu pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” zostały wytypowane do przeprowadzenia wizji w terenie.

  Czytaj Więcej o: Piękna Zachodniopomorska Wieś
 • Sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach grantów PPGR

  Szanowni Państwo,
  długo wyczekiwana wiadomość przez wielu mieszkańców gminy Grzmiąca…

  Miło nam poinformować, że we wtorek 23 sierpnia br. przedstawiciele firmy ZAKŁAD ELEKTRONICZNEJ TECHNIKI OBLICZENIOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wyłonionej w ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego dostarczyli do Urzędu Gminy Grzmiąca sprzęt komputerowy w postaci 225 szt. laptopów.

  Aktualnie oczekujemy jeszcze dostawy 11 szt. tabletów oraz myszy bezprzewodowych.

  Planowany termin dostawy to poniedziałek (29 sierpnia 2022 r.).

  Czytaj Więcej o: Sprzęt komputerowy dla uczniów w ramach grantów PPGR
 • Kolejne środki finasowe trafią do Gminy Grzmiąca !

  Wczoraj (25 sierpnia 2022 r.) w Urzędzie Gminy Grzmiąca odbyło się podpisanie umów w ramach konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2022”.

  Z ramienia województwa umowy parafował Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, Gminę Grzmiąca reprezentowała Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk oraz Sołtysi nagrodzonych Sołectw Agnieszka Misztal - Sołectwo Przystawy i Stanisław Kurek - Sołectwo Krosino.

  W Sołectwie Przystawy mieszkańcy zdecydowali, że zostanie wymienione pokrycie dachowe w budynku świetlicy wiejskiej z papy na blacho dachówkę, natomiast w Krosinie posadowionych zostanie 6 nowych lamp solarnych , które poprawią bezpieczeństwo na cmentarzu oraz wzdłuż ulicy Rzecznej.

  Czytaj Więcej o: Kolejne środki finasowe trafią do Gminy Grzmiąca !
 • Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem

  Wczoraj podczas XXXV sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego podjęto uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom w ramach projektu „Zwiększenie gęstości sieci stacji meteorologicznych w Województwie Zachodniopomorskim”.
  Mamy dobre wieści dla rolników Gmina Grzmiąca znalazła się na liście jednostek z dofinansowaniem w wysokości 50 tys. złotych na zadnie polegające na posadowieniu stacji meteorologicznej w miejscowości Lubogoszcz, która pomoże w bardziej precyzyjny sposób określać m.in. susze rolniczą.
  Pomoc finansową na realizację tego zadania deklaruje również Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Zarząd Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie.

  Czytaj Więcej o: Gmina Grzmiąca z kolejnym wsparciem
 • Kompleksowa przebudowa drogi w miejscowości Mieszałki

  Dziś odbyło się podpisanie drugiej już umowy w ramach programu Rządowego Funduszu #PolskiŁad: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie pn. "Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mieszałki".

  Z ramienia Wykonawcy - Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Budowlanych „INFRABUD” Sp. z o.o., umowę parafował Prezes Pan Bartosz Kłosowski, Gminę Grzmiąca zaś reprezentował Wójt Patryk Makowski przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk. Równorzędnie została zawarta umowa z inspektorem nadzoru. Nad prawidłowym wykonaniem inwestycji czuwać będzie Pan Tomasz Antolak.

  W wydarzeniu reprezentując Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Poseł na Sejm RP Panią Małgorzatę Golińską uczestniczyły Radna Rady Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec oraz Dyrektor Biura Poselskiego Poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej Monika Łuszkiewicz.

  Czytaj Więcej o: Kompleksowa przebudowa drogi w miejscowości Mieszałki
 • Kompleksowa przebudowa ulicy Spółdzielczej

  Wczoraj (28 lutego br.) odbyło się podpisanie pierwszej umowy w ramach programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na zadanie pn. "Przebudowa ulicy Spółdzielczej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Grzmiąca" z przedstawicielem Wykonawcy robót - POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.
   
  Z ramienia POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. umowę parafował Pełnomocnik Pan Przemysław Kowalczyk, Gminę Grzmiąca zaś reprezentował Wójt Patryk Makowski przy kontrasygnacie Skarbnika Barbary Golczyk.

   

  Czytaj Więcej o: Kompleksowa przebudowa ulicy Spółdzielczej
 • Nowe oblicze stołówki szkolnej w Zespole Szkół w Grzmiącej

  W roku 2021 Gmina Grzmiąca otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł w ramach modułu 3 Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu”. Kwota dotacji wraz z wkładem własnym z budżetu Gminy Grzmiąca została przeznaczona na zakup profesjonalnego wyposażenia stołówki szkolnej w Zespole Szkół w Grzmiącej oraz wymianę drzwi wejściowych, drzwi do kuchni oraz okna podawczego. Ze środków przeznaczonych na realizację projektu zakupiono również materiały do remontu jadalni.

  Czytaj Więcej o: Nowe oblicze stołówki szkolnej w Zespole Szkół w Grzmiącej
 • Granty Sołeckie 2022

  •  Start 14.02.2022 r.

  Uwaga Sołtysi oraz Rady Soleckie !

  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w konkursie „Granty Sołeckie 2022”.

  Konkurs jest skierowany do wszystkich gmin reprezentujących sołectwa z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.

  •  Pula środków w konkursie 2.700.000,00 zł
  Czytaj Więcej o: Granty Sołeckie 2022
 • GRANTY PPGR – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

  Szanowni Państwo,

  Miło nam poinformować, że aplikacja o powierzenie grantu w konkursie Granty PPGR na sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR została zaakceptowana przez instytucję zarządzającą projektem.

  W ramach zadanie zostanie zakupionych 25 szt. komputerów stacjonarnych, 202 szt. laptopów, 9 szt. tabletów oraz ubezpieczenie sprzętu.

  Jednocześnie informujemy, że została obniżona jednostkowa kwota przeznaczona na zakup laptopów i komputerów stacjonarnych do 2.500,00 zł, a tabletów do 1.000,00 zł.

  Czytaj Więcej o: GRANTY PPGR – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Banery/Logo