Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Aktualności

Artykuły

 • Ogłoszenie o naborze wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub zbiorników bezodpływowych

  Wójt Gminy Grzmiąca zaprasza chętnych (właścicieli nieruchomości położonych na obszarze gminy Grzmiąca, zabudowanych budynkiem mieszkalnym  lub w części mieszkalnym) do składania wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub szczelnych zbiorników bezodpływowych na ścieki bytowo-gospodarcze (szamb).

  Celem dotacji jest uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, poprzez stworzenie alternatywy dla zagospodarowania ścieków bytowych na obszarach, dla których budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona.

  Wnioski wraz z załącznikami należy składać do Urzędu Gminy Grzmiąca: w sekretariacie (pok. Nr 111) w godzinach pracy urzędu, pocztą (decyduje data nadania w urzędzie pocztowym) lub e-PUAP-em w dniach od 01 marca 2024 do 30 października 2024 r.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie o naborze wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków lub zbiorników bezodpływowych
 • Informacja

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinku uzyskało informację z firmy Energa Operator S.A. o awaryjnym wyłączeniu energii elektrycznej.
  W związku z powyższym w dniu 16-04-2024 r. do godz. 14.30 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych w miejscowościach: Wielanowo, Krosino, Boleszkowice, Godzisław, Czechy, Mieszałki, Nosibądy, Ubocze, Przystawy, Radusz 13-19.

  Czytaj Więcej o: Informacja
 • Wyniki wyborów samorządowych 2024

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

  Szanowni Państwo,

  Dnia 7 kwietnia 2024 roku odbyły się wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

  Pierwszy raz w historii powiatu szczecineckiego, a tym samym Gminy Grzmiąca na stanowisko wójta zgłoszono tylko jednego kandydata. Mieszkańcy Gminy Grzmiąca mogli poprzeć kandydaturę obecnie piastującego włodarza gminy Patryka Makowskiego lub wyrazić swój sprzeciw.

  Doceniając ciężką pracę i zaangażowanie w rozwój naszej gminy oraz wykorzystanie możliwości i  pozyskanie rekordowej wysokości środków zewnętrznych społeczność lokalna zdecydowaną większością głosów ponownie zaufała obecnemu wójtowi Patrykowi Makowskiemu udzielając mu poparcia na poziomie ponad 75%.

   

  Czytaj Więcej o: Wyniki wyborów samorządowych 2024
 • Życzenia świąteczne

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

  życzę Państwu zdrowych, pełnych wiary i spokoju świąt.

  Niech ten radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego spędzony w gronie najbliższych,

  bez pośpiechu i zmartwień będzie źródłem siły, optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość

  Wesołego Alleluja !

   

  Wójt Gminy Grzmiąca

     Patryk Makowski

  Czytaj Więcej o: Życzenia świąteczne
 • Piknik charytatywny RAZEM DLA MONIKI !

  W niedzielne popołudnie hala widowiskowo – sportowa w Grzmiącej pękała w szwach. Wydarzenie przyciągnęło niespodziewaną liczbę osób o wielkich i hojnych sercach !
  Dzięki zaangażowaniu i współpracy m.in. szkół z terenu gminy Grzmiąca, kół gospodyń wiejskich, sołectw, stowarzyszeń, Radnych Rady Gminy Grzmiąca, pracowników Urzędu Gminy Grzmiąca i GOPS oraz przedsiębiorców udało się zorganizować wiele atrakcji dla każdego.
  Podczas pikniku przygotowano bogatą strefę gastronomiczną począwszy od pysznych ciast, gofrów, wyśmienitych pierogów, znakomitych dań obiadowych, swojskich wyrobów po dania z grilla. Niedzielne wydarzenie to także liczne licytacje przedmiotów i usług podarowanych przez bezinteresownych darczyńców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez BS Białogard. Dla najmłodszych i nieco starszych uczestników harcerze przygotowali tatuaże brokatowe, warkoczyki, malowanie twarzy. Ciekawe animacje zapewniła także Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku oraz Animacje dla Dzieci u cioci Marlenki. Przybyli goście mogli skorzystać także z fotobudki 360 czy Berlinkowozu. Kolejną atrakcją przygotowaną przez Hufiec ZHP Szczecinek była strzelnica. Nie mogło też zabraknąć druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy zapraszali do swoich wozów i opowiadali o specyfice swojej służby.
  Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z przedszkola przy Zespole Szkół w Grzmiącej, dzieci uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne m.in. zespół „DoMISol” i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwinie oraz zespół ONTIS. Zawodniczki Akademii Fitness Sportowego Szczecinek zaprezentowały przepiękne choreografie.

  Czytaj Więcej o: Piknik charytatywny RAZEM DLA MONIKI !
 • Informacja

  Szanowni Państwo,
  z uwagi na organizowany piknik charytatywny RAZEM DLA MONIKI! informujemy, że w dniach 15-16 marca 2024 r. (piątek i sobota) hala widowiskowo-sportowa będzie nieczynna.
  Czytaj Więcej o: Informacja
 • Ogłoszenie konsultacji

  Na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) oraz Uchwałą nr VII/41/2015 Rady Gminy Grzmiąca z dnia 30 kwietnia 2015 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Grzmiąca (Dz. Urz. Woj. Zach. z 2015 r., poz. 2304)

  Wójt Gminy Grzmiąca

  Ogłasza konsultacje społeczne dotyczące wyrażenia opinii mieszkańców Sołectwa Grzmiąca na temat przygotowanych koncepcji przebudowy dróg ulicy Bankowej i Ogrodowej w miejscowości Grzmiąca.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie konsultacji

Banery/Logo