Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Kolejne regały na narzędzia i znicze na gminnych cmentarzach

Od niedawna na terenie cmentarzy komunalnych w Krosinie i Mieszałkach ustawione zostały szafki na narzędzia do porządkowania i na niepotrzebne znicze.

Zamiast wyrzucać znicz, w którym skończył się wkład, możemy zostawić go na półce tej szafy. Kolejna osoba chcąc zapalić „światełko” na grobie swoich najbliższych, po uprzednim doposażeniu go we właściwy wkład może go użyć ponownie. Drewniane szafki pomieściły m.in. wiaderka, konewki, grabie i inne narzędzia do porządkowania grobów. Dzięki temu wybierając się na cmentarz nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą grabek czy konewki - są one dostępne już na miejscu.

Poza wprowadzeniem udogodnień dla mieszkańców, umiejscowienie takiej szafy na terenie cmentarza wpływa na ograniczenie wytwarzanych przez nas śmieci, gdyż raz użyte znicze zamiast lądować w koszu otrzymują drugie życie.
Niebawem szafka na narzędzia i znicze stanie także na cmentarzu komunalnym w Nosibądach. Aktualnie trwają tam prace nad wymianą frontowej części ogrodzenia z siatki i betonowych słupów oraz prace remontowe elementów kamiennych tegoż ogrodzenia.
Przy furtce na cmentarzu w Nosibądach utwardzony został niewielki plac na pojemniki na odpady.

Banery/Logo