Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

GRANTY PPGR – wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że aplikacja o powierzenie grantu w konkursie Granty PPGR na sprzęt komputerowy dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR została zaakceptowana przez instytucję zarządzającą projektem.

W ramach zadanie zostanie zakupionych 25 szt. komputerów stacjonarnych, 202 szt. laptopów, 9 szt. tabletów oraz ubezpieczenie sprzętu.

Jednocześnie informujemy, że została obniżona jednostkowa kwota przeznaczona na zakup laptopów i komputerów stacjonarnych do 2.500,00 zł, a tabletów do 1.000,00 zł.

Łączna wartość projektu opiewa na kwotę 588.772,00 zł.

Niezwłocznie po podpisaniu umowy z instytucją zarządzającą przystąpimy do procedury zakupowej.

Nadmienić należy, że w wyniku weryfikacji osoby legitymujące się dokumentami potwierdzającymi zatrudnienie w Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego w Grzmiącej (WOPR) nie zostały zakwalifikowane do otrzymania sprzętu komputerowego. Zgodnie z otrzymaną informacją z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie Wojewódzki Ośrodek Postępu Rolniczego nie stanowił gospodarstwa rolnego w rozumieniu art. 2a ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa tylko organizację zajmującą się doradztwem rolniczym, która jako taka nie kwalifikuje się w ramach ogłoszonego konkursu grantowego.

Autor: Katarzyna Śmiechowska

Banery/Logo