Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Harmonogram odbioru odpadów z terenu gminy Grzmiąca na rok 2024

Informacja o otrzymaniu dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Gmina Grzmiąca informuje, że otrzymała dotację na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Grzmiąca – rok 2023” polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z miejsc i budynków położonych na terenie gminy Grzmiąca.

Wsparcie finansowe zostało udzielone na podstawie umowy nr 2023D1002K z dnia 31 marca 2023 roku z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosiła 100% kosztów kwalifikowanych, w tym do 50% ze środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Całkowita wartość zadania opiewała na kwotę 115 417,60 zł brutto, przy czym dofinansowanie przedsięwzięcia zostało zwiększone do wysokości 80 000,00 zł brutto.

W miesiącu maju pracownicy wykwalifikowanej firmy usuwali wyroby zawierające azbest z terenu gminy Grzmiąca. W wyniku realizacji zadania usunięto wyroby zawierające azbest w ilości 148,750 Mg.

Autor: Żaneta Gontarz

Banery/Logo